Jak przetransportować kaloryfer?

Budujesz albo remontujesz dom i udało Ci się okazyjnie kupić grzejniki? Bez względu czy to nowe, czy używane kaloryfery, musisz je jakość dostarczyć na miejsce i tu często pojawia się problem. Jeśli nie chcesz rezygnować z możliwości zakupu grzejników w korzystnej cenie tylko dlatego, że trzeba je przywieźć z daleka, ten artykuł powstał specjalnie dla Ciebie. Dowiedz się, jak przetransportować kaloryfer, by nie uległ zniszczeniu.

Kaloryfery mogą mieć różne konstrukcje – członowe, ożebrowane, płytowe albo w formie drabinek. Każdy grzejnik ma jednak dość dużą wagę i często też pokaźne gabaryty. O ile jeden, dwa albo nawet trzy niewielkie grzejniki można przewieźć w bagażniku, albo na tylnej kanapie samochodu osobowego, o tyle już nie da się tak przetransportować kompletu grzejników do nowego mieszkania albo nowego domu. Materiał powlekający grzejniki jest co prawda bardzo odporny na wysoką temperaturę, ale przy uderzeniu może odprysnąć, niszcząc tym nie tylko estetykę grzejnika, ale też pogarszając jego funkcjonalność. Takie elementy trzeba przewozić z najwyższą ostrożnością.

Przygotowanie kaloryfera do transportu

Sposób przygotowania grzejnika do przewozu będzie zależał od tego, czy jest to grzejnik nowy, czy używany. Jeśli grzejniki są używane, trzeba usunąć z nich resztkę wody i dokładnie wyczyścić. Nakrętki mocujące do rur trzeba spakować w małe kartonowe pudełko, a same kaloryfery dobrze obłożyć kartonem i owinąć kilka razy folią bąbelkową. Jeśli kaloryfery zmieszczą się na palecie, można je ułożyć jeden na drugim i mocno spiąć z paletą przy pomocy pasów. Jeśli kaloryfery są duże, można je przewieźć na przyczepce lub w busie. Sposób pakowania powinien być podobny, ale trzeba pamiętać o przypięciu kaloryferów pasami transportowymi. Nowe grzejniki wystarczy ułożyć jeden na drugim w fabrycznych opakowaniach i przypiąć do ścian ładowni lub boków przyczepki.

Większą liczbę kaloryferów najlepiej przewieźć z pomocą firmy transportowej. Jeśli dystans ma być długi, a ładunek ciężki, to najlepiej, żeby zajęli się tym profesjonaliści. Doświadczoną firmę znajdziesz w serwisie Furgonetka Giełda. Zlecając przewóz rzeczy takiej firmie, zyskujesz pewność, że usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie, a dodatkowo będzie tańsza.

Koszt transportu kaloryfera zależy od jego wagi, wymiarów oraz długości trasy. Przykładowe zlecenia transportu kaloryfera, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

  1. Transport grzejnika Warszawa – Poznań (316 km) – koszt transportu: 199 zł.
  2. Transport grzejników Wilkasy – Gąsawa (356 km) – koszt transportu: 449 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły