Jak przewieźć deskę surfingową?

Chcesz się nauczyć pływać na desce surfingowej i planujesz jej zakup? Nie możesz na początku inwestować dużych pieniędzy, więc kupujesz używaną deskę? A może kończysz swoją przygodę z surfingiem i sprzedajesz ukochaną deskę? Sprawdź, jak załatwić transport deski, żeby na tym nie stracić.

Bez względu na to, jaki jest powód transportu deski – sprzedaż, zakup, czy przenosiny do innego mieszkania, w każdym przypadku o deskę trzeba właściwie zadbać. Na pozór ten sprzęt wydaje się bardzo odporny na zniszczenie, ale w rzeczywistości deska jest podatna na wyginanie, a przy nieodpowiednim transporcie może pęknąć lub się wyszczerbić. Deska surfingowa ma długość 200-250 cm, szerokość ok. 50-70 cm i wagę 5-10 kg. Spore gabaryty pozwalają wysłać deskę właściwie jedynie przesyłką dłużycową, ale w przypadku desek o dużej wartości dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji bezpieczniejszej dostawy firmą przewozową. Kurierem najlepiej wysłać deskę dziecięcą – jest mniejsza a poza tym tańsza (kosztuje zwykle ok. 50-300 zł). Dobra deska dla dorosłych to już koszt rzędu 1000, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. To zbyt cenny ładunek, żeby bagatelizować sposób jego przewozu. Transport deski surfingowej nigdy nie powinien być przypadkowy.

Jak przygotować deskę surfingową do transportu?

Deskę przed wysyłką trzeba dokładnie zabezpieczyć. Deska jest podatna na naprężenia, więc trzeba wzmocnić jej konstrukcję. Najlepszym sposobem jest obłożenie deski z obu stron grubym kartonem i owinięcie folią bąbelkową. Można też owinąć deskę stretchem, ale wieloma warstwami. Następnie całość zaklejamy dokładnie taśmą klejącą i przekazujemy do doręczenia lub przewozimy samodzielnie, jeśli istnieje taka możliwość.

Transport deski surfingowej

Samemu deskę najlepiej przewieźć na dachu samochodu, umieszczając ją w boksie dachowym lub przytwierdzając pasami transportowymi do relingów dachowych. Taki transport jest jednak obarczony sporym ryzykiem. Mocowanie deski może się poluzować, stwarzając tym samym zagrożenie, ale istnieje też ryzyko kradzieży na postoju. Dodatkowo samodzielny przewóz jest opłacalny tylko na krótszych dystansach. Kiedy chcesz wysłać deskę na drugi koniec Polski albo nawet do innego kraju – lepiej rozwiązać to inaczej.

Jeśli samodzielny transport nie wchodzi w grę, najlepiej skorzystać z możliwości, jakie daje serwis Giełda Furgonetka. Na giełdzie transportowej Furgonetka każdy zarejestrowany użytkownik może wystawiać za darmo dowolną liczbę ogłoszeń transportowych. Na te ogłoszenia odpowiadają firmy przewozowe, które jadą w danym kierunku i mogą przy okazji zabrać deskę, bo dysponują wystarczającą ilością miejsca. Z uwagi na fakt, że deska będzie tylko jednym z wielu ich ładunków, oferują niższą niż rynkowa cenę tego transportu a zlecający może na tym zaoszczędzić.

Koszt transportu deski surfingowej będzie uzależniony od jej wagi i gabarytów, a także od długości planowanej trasy.

Przykładowe zlecenia transportu deski surfingowej zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport deski surfingowej Warszawa – Karpathos (2946 km) – koszt transportu: 850 zł.

Transport deski surfingowej Zarańsko – Warszawa (493 km) – koszt transportu: 200 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły