Jak przewieźć łożko piętrowe?

Kupujesz łóżko piętrowe przez internet prosto od producenta? Producent nie oferuje transportu klientom detalicznym i musisz go zorganizować samemu? Nie chcesz rezygnować z zakupu, bo to okazja? Sprawdź, jak przewieźć łóżko piętrowe.

Piętrowe łóżko może mieć wysokość nawet dwóch metrów. W większości przypadków takie łóżka mają od 150 do 180 cm, więc to zbyt dużo, jak na przesyłkę kurierską. Do tego dochodzi jeszcze ok. 80 cm szerokości, 180-200 cm długości i waga 80-150 kg. Zarówno wymiary, jak i waga wykluczają tutaj przesyłkę standardową i niestandardową. Jedyną możliwość jest przesłanie takiego łóżka w częściach – na palecie, ale to też nie zawsze jest możliwe. Jeśli rama łóżka nie poddaje się demontażowi, może przekraczać długość przyjętą jako maksimum dla przesyłki paletowej. Transport mebli o większych gabarytach i wadze pozostaje w gestii nadawcy/odbiorcy lub trzeba go zlecić firmie przewozowej.

Jak przygotować łóżko do transportu?

Na koszt transportu zawsze ogromny wpływ ma waga ładunku oraz jego wielkość. Z wagą w tym przypadku nie da się nic zrobić, bo przecież nie wyrzucimy kilku elementów, żeby zmniejszyć ciężar łóżka. Można natomiast zmniejszyć wymiary i wręcz warto to zrobić, bo wtedy przewóz będzie łatwiejszy albo tańszy – w zależności od opcji transportu, jaką wybierzesz.

W pierwszym kroku demontujemy łóżko. Rozkładamy je dosłownie na czynniki pierwsze, co w przypadku łóżek piętrowych jest stosunkowo łatwe. Te konstrukcje składają się z elementów łączonych ze sobą wkrętami i kołami. Wystarczy zaopatrzyć się w klucz imbusowy albo wkrętarkę i można dość szybko rozmontować łóżko. Wszystkie śrubki, kołki i elementy takie jak np. mechanizmy otwierania szuflady, wkładamy do plastikowego woreczka lub torebki z zapięciem i owijamy folią. Śrubki nie mogą przebić opakowania, bo mogłyby zniszczyć mebel. Poszczególne elementy łóżka owijamy stretchem lub folią bąbelkową i układamy jeden na drugim, by później ofoliować je razem. Jeśli łóżko składa się z wielu małych elementów, można przygotować sobie kartonowe pudełko i umieszczać te małe elementy w pudełku, a większe ofoliować. Ze szczególną troską traktujemy rogi łóżka, bo łatwo o ich obicie. Można je zabezpieczyć kartonem lub specjalnymi narożnikami ze styropianu albo z plastiku. Takie narożniki kupisz w marketach budowlanych.

Transport łóżka piętrowego

Łóżka raczej nie da się przewieźć w samochodzie osobowym, chyba że jest to łóżko o małych wymiarach i dające się rozkręcić na małe elementy. Wtedy można się zastanowić nad rozłożeniem tylnej kanapy w samochodzie i nad spakowaniem łóżka. Jeśli to nie wchodzi w grę, potrzebny będzie bus albo przyczepka samochodowa. Wypożyczenie przyczepki lub busa nie jest w tych czasach problemem, ale często takie rozwiązanie po prostu nie jest opłacalne. Nie dość, że musimy zapłacić za wypożyczenie pojazdu i za paliwo, to w dodatku tracimy też czas. Jeśli dystans jest mały, wypożyczenie busa się nie kalkuluje. Jeśli duży – cały przewóz jednego tylko łóżka po prostu nie jest opłacalny i lepiej zlecić to komuś, kto solidnie się tym zajmie.

W takiej sytuacji pomocny będzie serwis Giełda Furgonetka. W naszym serwisie możesz za darmo zlecić transport łóżka piętrowego albo dowolnego mebla o dużych gabarytach bez konieczności szukania przewoźnika na własną rękę. To przewoźnik znajdzie Ciebie, a w dodatku zaoferuje korzystną cenę usługi.

Koszt transportu łóżka piętrowego będzie uzależniony od jego wagi i gabarytów oraz długości planowanej trasy.

Przykładowe zlecenia transportu łóżka piętrowego zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport łóżka piętrowego Bieńkowice – Olsztyn (572 km) – koszt transportu: 279 zł.

Transport łóżka piętrowego Kielce – Wrocław (337 km) – koszt transportu: 200 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły