Jak przewieźć sprzęt audio?

Kupujesz lub sprzedajesz sprzęt audio? Masz do przewiezienia kino domowe, subwoofer, czy głośniki kolumnowe? To delikatne urządzenia, a nawet najmniejsza usterka może sprawić, że staną się całkowicie bezużyteczne albo trzeba będzie dużo wydać na ich naprawę.

Każdy sprzęt elektroniczny składa się z bardzo delikatnych podzespołów, które muszą być traktowane w odpowiedni sposób. Sprzęt audio należy chronić przed skrajnymi temperaturami, wilgocią, wstrząsami, zapyleniem i wieloma innymi czynnikami. Urządzenia audio często mają duże rozmiary, co znacznie utrudnia ich bezpieczny przewóz. Mogłoby się wydawać, że transport sprzętu AGD i RTV to ogromne wyzwanie, ale nawet jeśli firma kurierska nie chce się tym zająć, to można znaleźć alternatywę. Jest nią zlecenie transportu firmie przewozowej.

Jak przygotować sprzęt audio do transportu?

Jeśli kupujesz nowy sprzęt, to sklep dba o jego odpowiednie zapakowanie i zleca przewiezienie. Obecność oryginalnego opakowania, czyli odpowiednio dużego i grubego kartonu oraz specjalnego wypełnienia ze styropianu sprawia, że urządzenia są bezpieczne, ale co w momencie, kiedy to Ty masz zapakować i wysłać telewizor, wieżę stereo czy kino domowe?

Przede wszystkim zapoznaj się ze specyfiką urządzenia. Część urządzeń można transportować w różnych pozycjach, inne (np. telewizory) mogą być przewożone tylko w konkretnej pozycji – w pionie. Mniejsze urządzenia nie sprawiają problemów, ale kiedy do przewiezienia masz coś dużego albo w momencie, gdy jest to zestaw sprzętów, trzeba będzie się zaopatrzyć w solidne opakowania. Najlepszy byłby oryginalny karton i wypełnienia, ale jeśli ich nie masz, możesz użyć zastępczego pudełka (o zbliżonych wymiarach) i wypełnienia z gąbki lub folii. Przydadzą się też specjalne woreczki z materiału na delikatne elementy albo foliowe torebki z suwakiem do zapakowania śrubek.

Odłącz od urządzenia wszystkie kable, pendrivy i inne akcesoria, a następnie spakuj każdy element osobno. Kable możesz spakować razem, składając je lub zwijając. Nigdy nie pakuj śrubek ani żadnych ostrych elementów razem z urządzeniem – mogą je przebić albo zarysować. Szczególną uwagę zwróć zawsze na samo urządzenie, a szczególnie na to z wyświetlaczem – prawdopodobieństwo stłuczenia wyświetlacza jest zawsze bardzo duże. Umieść wypełniania ze styropianu w kartonie, włóż urządzenie i dokładnie zaklej pudełko albo wypełnij spód kartonu folią, a później dopełnij nią wszystkie wolne przestrzenie. Pudełko oznacz naklejkami „Uwaga, szkło” i „Ostrożnie”.

Transport sprzętu audio

Transport sprzętu audio możesz zlecić łatwo za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka. To bardzo proste, a w dodatku wyjątkowo tanie rozwiązanie. Możesz na tym zaoszczędzić nawet do 60% kosztów. Po prostu dodaj swoje ogłoszenie i wybierz przewoźnika, który przetransportuje sprzęt na najlepszych warunkach.

Koszt transportu sprzętu audio będzie zawsze uzależniony od jego wagi oraz gabarytów, jak również od długości planowanej trasy.

Przykładowe zlecenia transportu sprzętu audio zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport kolumn głośnikowych Amsterdam – Gdynia (1144 km) – koszt transportu: 333 zł.

Transport wzmacniacza gitarowego z kolumną Osielsko – Mirsk (447 km) – koszt transportu: 179 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły