Jak zorganizować transport na trasie Warszawa – Kraków?

Warszawa i Kraków to jedne z największych polskich miast i jednocześnie jedne z najbardziej urokliwych miast. Przez te miasta przechodzą ważne węzły komunikacyjne, a to sprawia, że często pojawia się też konieczność zorganizowania transportu pomiędzy tymi dwoma miastami. Transport Warszawa-Kraków można zorganizować w naprawdę prosty sposób.

Organizacja transportu

Podczas organizacji transportu trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim metodę, jaką wykorzystamy. Mniejsze i mniej problematyczne rzeczy można przewieźć samodzielnie w samochodzie osobowym i wystarczy je tylko odpowiednio zapakować i zabezpieczyć. Sposób zapakowania i zabezpieczenia będzie zależny zawsze od cech konkretnego ładunku. Mniejsze rzeczy najlepiej spakować w kartonowe pudełka, natomiast te większe – jeśli jest taka możliwość – najlepiej rozkręcić. Jeśli natomiast nie masz takiej możliwości, trzeba je po prostu odpowiednio zabezpieczyć folią stretch i w razie potrzeby wcześniej obłożyć grubym kartonem.

Trasa z Warszawy do Krakowa to aż 300 trudnych kilometrów. W zależności od wybranej trasy podróż może trwać od 3,5 godziny do nawet 4,5 godziny, a w trakcie tej podróży tak naprawdę wszystko się może zdarzyć, więc musisz się odpowiednio zabezpieczyć na czas transportu. Jeśli przewozisz drobne przedmioty, postaraj się je zapakować w kartonowe pudełka. Jeśli z kolei masz do przewiezienia duże ładunki, to pomyśl o zaopatrzeniu się w pasy transportowe, a nawet palety, bo intensywne hamowanie lub ostre zakręty mogą stanowić zagrożenie dla przewożonych rzeczy. Sprawdź wcześniej trasę, zwracając uwagę na to, ile czasu zajmie Ci jazda i ustal sobie godzinę dotarcia na miejsce. Warto przy tym wspomagać się nawigacją samochodową lub mapami Google, a najlepiej jednym i drugim rozwiązaniem, bo dzięki temu unikniesz niespodzianek na drodze. Przed wyjazdem odpocznij, by mieć dużo siły i móc się skoncentrować na jeździe. Weź na drogę coś do picia, a w połowie jazdy zatrzymaj się przynajmniej na jeden postój. W czasie tego postoju warto skontrolować stan ładunku i ewentualnie skorygować jego mocowanie. Zawsze może się zdarzyć, że pasy się poluzują, a kartonowe pudełko się przemieści.

Potrzeba organizacji transportu może się zdarzyć tak naprawdę w różnych sytuacjach. W jednym przypadku planujesz przeprowadzkę z Warszawy do Krakowa, natomiast w innym będziesz chcieć sprzedać swoje rzeczy, a kupujący zażyczy sobie dostawy na miejsce. W przypadku dużych i dość problematycznych ładunków nie ma możliwości samodzielnego transportu albo byłby on bardzo uciążliwy lub wręcz drogi. Zdecydowanie lepiej wtedy skorzystać z pomocy profesjonalnego przewoźnika, który zajmie się tym przewozem. Transport Warszawa-Kraków możesz zlecić na giełdzie transportowej.

Jak znaleźć firmę przewozową?

Giełda transportowa jest miejscem, w którym każda osoba szukająca transportu może znaleźć przewoźnika zainteresowanego przewiezieniem konkretnego ładunku. Transport Warszawa-Kraków można zlecić na przykład w serwisie Furgonetka Giełda, a zlecenie transportu przez ten serwis jest zdecydowanie najlepszą opcją w momencie, gdy zależy Ci przede wszystkim na wysokiej jakości obsługi, a jednocześnie na jej korzystnej cenie. Furgonetka Giełda zrzesza przewoźników i osoby szukające transportu – dosłownie pośredniczy w znajdowaniu transportu zarówno dla bardzo problematycznych ładunków, jak i dla standardowych przedmiotów, na przykład w trakcie przeprowadzki. Z tym serwisem zlecisz przewóz dosłownie każdej rzeczy.

Koszt transportu na trasie Warszawa-Kraków

Koszt transportu będzie zawsze uzależniony od ilości, wagi oraz wymiarów przewożonych rzeczy, a także od długości planowanej trasy. Wyceny takiego zlecenia będą zawsze ustalane indywidualnie z przewoźnikami, dlatego też nie ma stałej ceny transportu na trasie Warszawa-Kraków.

Przykładowe zlecenie zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

Transport Warszawa-Kraków (303 km) – koszt transportu: 180 zł.

Chcesz teraz zlecić transport na trasie Warszawa-Kraków. Wejdź na stronę

https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły