Jak zorganizować transport mebli?

Konieczność przewiezienia mebli zdarza się naprawdę bardzo często. Przeprowadzasz się do innego miasta? Zmieniasz mieszkanie na większe, ale w tym samym mieście? Kupujesz od kogoś używane meble? Sprzedajesz swoje nieużywane albo oddajesz je komuś potrzebującemu? Zobacz, jak zorganizować transport mebli.

Meble w czasie transportu bardzo łatwo ulegają przeróżnym uszkodzeniom. Na porządku dziennym są obite rogi mebli, zadrapania, zbite przeszklenia i ułamane uchwyty. Żeby zapobiec zniszczeniu mebli, trzeba dobrze przemyśleć ich sposób zabezpieczenia oraz metodę przewożenia.

Jak przygotować meble do transportu?

Sposób transportu mebli będzie zależny głównie od ich rozmiarów, a tym samym od tego, czy możemy meble rozkręcić, czy nie jest to możliwe. Jeśli da się je rozkręcić, to możemy je przewieźć nawet w bagażniku (tylko te mniejsze). Jeśli nie da się rozkręcić mebli, sprawa się komplikuje i pozostaje tak naprawdę tylko jedno wyjście – przewiezienie ich na przyczepie albo w busie.

Tutaj też mogą się pojawić schody, bo nie każdy dysponuje takimi pojazdami, a jeśli już je mamy, to nie zawsze czas pozwala nam na to, by jechać z meblami na drugi koniec miasta, albo co gorsza, na drugi koniec Polski. Wtedy lepiej zlecić transport mebli profesjonalnemu przewoźnikowi.

Przede wszystkim dokładnie opróżnij meble i je wyczyść. Jeśli masz możliwość rozkręcenia mebli, zrób to i każdy element owiń osobno stretchem albo folią bąbelkową i ułóż poszczególne elementy jeden na drugim, zabezpiecz kartonem i owiń jeszcze raz stretchem. Jeśli mebel jest mały (np. biurko dziecięce albo mały kwadratowy regał), możesz go włożyć do kartonowego pudełka – pamiętaj tylko o wypełnieniu wolnej przestrzeni miękkim materiałem. Oczywiście wcześniej wysuń szuflady, wyjmij ruchome półki i odkręć uchwyty. Wszystkie te elementy spakuj osobno.

Jeśli nie ma możliwości zdemontowania mebli, zabezpiecz ich brzegi grubym kartonem i owiń dokładnie folią stretch. Na rogi warto też nałożyć specjalne narożniki – zagwarantują maksymalną ochronę.

Kiedy meble są gotowe do wysyłki, przychodzi czas na zorganizowanie transportu. Najlepiej zlecić to wcześniej w naszym serwisie – wystawić ogłoszenie i wybrać konkretne usługi transportowe. Zlecenie transportu przez giełdę transportową będzie znacznie tańsze, bo wybrany przewoźnik zabierze Twoje meble w ramach doładunku. Doładunek to dodatkowy ładunek do tego, co przewoźnik ma już w samochodzie. Jeśli dysponuje jeszcze wolnym miejscem, może zabrać Twoje meble, a Ty zapłacisz za to nawet 60% mniej niż w sytuacji wynajmowania całego busa. Przewoźnik może dysponować widną albo wózkiem transportowym i łatwo załadować oraz rozładować Twoje meble.

Koszt transportu mebli będzie uzależniony od ich wagi oraz gabarytów, a także trasy, jaką muszą przejechać. Przykładowe zlecenia na transport mebli znajdziesz poniżej.

  1. Transport mebli Lublin – Gniezno (448 km) – koszt transportu: 180 zł.
  2. Transport mebli Poznań – Rybnik (367 km) – koszt transportu: 150 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły