Jak zorganizować transport materaca?

Przeprowadzasz się i nie wiesz, jak przetransportować materac? Możesz to zrobić we własnym zakresie, jednak musisz odpowiednio go zabezpieczyć – nie wiesz, jak to zrobić? A może wolisz zlecić przewóz materaca profesjonalistom, ale zastanawiasz się, ile będzie kosztował jego transport? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Sposób transportu materaca będzie uzależniony od jego rodzaju i wymiarów. Jeśli chodzi o rodzaj, wyróżniamy dwa zasadnicze, czyli materace piankowe oraz sprężynowe. Bardzo popularnym mitem na temat transportu materaca jest ten mówiący, że materac można zgiąć na czas transportu i dzięki temu zmniejszyć jego wymiary. Nie jest to prawdą, bo żadnego materaca nie wolno pod żadnym pozorem zaginać – to mogłoby doprowadzić do jego zniszczenia. Sprawa transportu jest prosta, kiedy kupujesz nowy materac w sklepie internetowym, ale kiedy sprzedajesz albo przewozisz swój używany, niestety wszystko staje się trudniejsze.

Jak przygotować materac do transportu?

Sposób przygotowania materaca do transportu będzie zależny od wymiarów materaca. Wyróżniamy 3 zasadnicze wielkości materacy: pojedynczy (90 x 200), podwójny (160 x 200) i duży podwójny (200 x 200). Jeśli chodzi o wagę materaca, zwykle jest to od 12 do 31 kg, natomiast grubość wynosi od 18 do 30 cm. Cały materac należy owinąć folią (może być to folia stretch albo nawet zwykła folia malarska), a jego brzegi zabezpieczyć taśmą lub kartonem. Jeśli masz pokrowiec na materac, to należy go założyć na czas transportu, bo będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie przed ubrudzeniem czy zalaniem materaca.

Samodzielny transport materaca

Nie rekomendujemy przewożenia materaca na dachu samochodu, bo to może być niebezpieczne dla Ciebie i dla innych użytkowników drogi. Mało tego, taki sposób przewożenia materaca może go uszkodzić. Żeby przewieźć materac, musisz mieć odpowiednio duży samochód. W większości przypadków potrzebny będzie samochód kombi, wan albo nawet bus. W niektórych przypadkach sklepy wysyłają materace zwinięte w rulon, ale w instrukcji użytkowania odradzają późniejsze zwijanie, bo może być to przyczyną poważnego uszkodzenia materaca. Najlepiej przewozić go na płasko. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego auta lub nie chcesz zniszczyć materaca, lepiej zlecić jego transport komuś, kto się na tym zna.

Transport materaca firmą przewozową

Jeśli chcesz zlecić przewóz materaca, skorzystaj z opcji doładunku. Taki sposób przewożenia materaca zapewni mu bezpieczeństwo, a dodatkowo usługa ta wcale nie będzie Cię dużo kosztować.

Dzięki możliwości skorzystania z serwisu Giełda Furgonetka szybko znajdziesz przewoźnika, który i tak będzie podróżował po trasie, którą ma przebyć Twój materac i może go zabrać „przy okazji”. Wtedy materac będzie stanowił tylko część ładunku tego przewoźnika, więc usługa przewozu będzie tańsza. Po zamieszczeniu swojego ogłoszenia w serwisie Giełda Furgonetka otrzymasz odpowiedzi od firm, które są zainteresowane transportem materaca i informacje o cenach przewozu. Spośród wszystkich ofert wybierzesz tę najkorzystniejszą i skontaktujesz się bezpośrednio z przewoźnikiem, który będzie transportować Twój materac.

Przewoźnicy działający w serwisie Giełda Furgonetka dysponują odpowiednimi pojazdami i sprzętem zabezpieczającym, a dodatkowo większość z nich gwarantuje też załadunek i rozładunek, więc niczym nie będziesz się musiał przejmować.

Koszt transportu

Cena transportu materaca będzie uzależniona od jego wagi, gabarytów i planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu materaca, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport materaca Warszawa – Płońsk (70 km) – koszt transportu: 150 zł

transport materaca Kraków – Warszawa (304 km) – propozycja kosztów: 120 zł

Chcesz tanio i bezpiecznie zlecić przewóz materaca? Wystaw darmowe ogłoszenie na stronie https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły