Jak przetransportować pralkę?

Chcesz przewieźć pralkę? Kupujesz, sprzedajesz albo oddajesz do naprawy swój sprzęt AGD i nie wiesz, jak go przygotować i wysłać? Zobacz, jak poprawnie zorganizować transport pralki.

Przygotowanie pralki do transportu

W pierwszej kolejności opróżnij pralkę oraz wyczyść i wysusz szufladę na proszek. Następnie sprawdź, czy drzwiczki oraz szuflada na proszek są dokładnie zamknięte i dla bezpieczeństwa zaklej je taśmą. Drugi krok to odłączenie pralki od zasilania oraz wykręcenie węża odpływowego i spustowego, i spuszczenie wody, która pozostała w wężach. Jeśli dysponujesz specjalnymi śrubami, które mocowały fabrycznie bęben pralki, wkręć je w otwory. Później obłóż pralkę fabrycznymi styropianowymi narożnikami albo kartonem i dokładnie owiń stretchem lub folią bąbelkową.

Transport pralki

Zawsze przewoź pralkę w pionie. To zapobiegnie uszkodzeniu bębna i innych elementów. Jeśli nie można przewieźć pralki w pionie, trzeba ją ułożyć na boku od strony zasobnika proszku. Nigdy nie przewozimy pralki na tylnej stronie.

Pralkę można włożyć do bagażnika samochodowego albo na tylne siedzenie (konieczne będzie rozłożenie kanapy). Po dostarczeniu na miejsce należy wypoziomować pralkę i usunąć śruby zabezpieczające (nie wolno włączać urządzenia przed ich wykręceniem). Jeśli pralka była przewożona w ujemnej temperaturze, należy odczekać ok. 8 godzin, żeby cała konstrukcja nabrała temperatury bliższej temperaturze otoczenia.

Jeśli pralka nie mieści się do samochodu albo nie możesz jej samodzielnie przewieźć, zleć transport pralki firmie przewozowej. Skorzystaj z oferty serwisu Giełda Furgonetka i wystaw darmowe ogłoszenie transportowe. Opisz pralkę, dodaj jej zdjęcia, określ, skąd i dokąd ma być przewieziona. Poczekaj na zgłoszenia firm, które jadą w tym samym kierunku i mogą zabrać pralkę. To rozwiązanie będzie tańsze i szybsze – zaoszczędzisz nawet do 60% ceny, a usługa będzie wykonana tak samo dobrze.

Koszt transportu pralki

Koszt transportu pralki będzie uzależniony od jej wagi i gabarytów a także od długości planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu pralek, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport pralki Chorzów – Gliwice (25 km) – koszt transportu: 60 zł

transport pralki Warszawa – Olkusz (322 km) – koszt transportu: 149 zł

Szukasz transportu dla pralki? Załóż konto na stronie https://gielda.furgonetka.pl/ i oszczędzaj czas oraz pieniądze.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły