Masz w domu nieużywany oczyszczacz powietrza i chcesz go sprzedać? Był kupiony z myślą o dzieciach albo do poprzedniego miasta, w jakim problemem był ogromny smog? Nie potrzebujesz już tego oczyszczacza, ale jest jeszcze dobry i szkoda go wyrzucić? Możesz go sprzedać i łatwo przesłać kupującemu.
Producenci oczyszczaczy powietrza oferują różne rozwiązania – począwszy od tych kompaktowych, po naprawdę duże i ciężkie urządzenia. Mały oczyszczacz powietrza można bez problemu wysłać kurierem – waży tylko kilka kilogramów i mieści się do małego pudełka. Większe konstrukcje, np. oczyszczacze o wydajności do kilkuset metrów kwadratowych nie kwalifikują się już do standardowej przesyłki kurierskiej. Jeśli gabaryty na to pozwalają, można je wysyłać paczkami niestandardowymi, ewentualnie na paletach. Czasami sprzęt jest jednak na tyle drogi, że wolelibyśmy, żeby ktoś zajął się nim w szczególny sposób. Transport sprzętu AGD takiego jak oczyszczacz powietrza jest zwykle organizowany w sposób odpowiadający wartości urządzenia. Oczyszczacze warte kilkaset złotych można bez obaw wysłać kurierem bez dodatkowego ubezpieczenia, a te w cenie kilku tysięcy złotych należy dodatkowo ubezpieczyć albo wysłać firmą transportową.
Jak przygotować oczyszczacz powietrza do transportu?
Przede wszystkim musisz się zapoznać z wytycznymi producenta oczyszczacza. W instrukcji użytkowania powinny się znajdować informacje o sposobie transportu albo przynajmniej ostrzeżenia o czynnościach, które mogłoby doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. W większości przypadków oczyszczaczy nie można rozkręcać, bo to grozi utratą gwarancji albo awarią urządzeń. Producenci zalecają zwykle przewożenie oczyszczaczy w pozycji pionowej i po wcześniejszym usunięciu ewentualnych płynów, które znajdują się wewnątrz. Sprzęt trzeba dokładnie zawinąć w folię – najlepiej bąbelkową, a później owinąć szeroką taśmą klejącą i włożyć do fabrycznego opakowania. Jeśli nie masz tego opakowania, przygotuj pudełko o zbliżonych wymiarach i dla pewności wyłóż spód oraz wolne przestrzenie miękkim materiałem, który pochłania siłę ewentualnego uderzenia. Karton zaklej i jeśli zlecasz jego przewóz komuś innemu, oznacz naklejką z napisem „Ostrożnie”.
Transport oczyszczania powietrza
Oczyszczacz powietrza możesz z powodzeniem przewieźć w samochodzie. Nawet ten większy model powinien się zmieścić na tylne siedzenie albo do bagażnika. Jeśli producent pozwala na przechylenie lub poziome układanie oczyszczacza – możesz go po prostu włożyć poziomo do bagażnika. Większą liczbę oczyszczaczy trzeba będzie przewieźć w busie albo na przyczepce samochodowej pod plandeką i po solidnym zamocowaniu pasami. To bardzo ważne, bo przesuwanie się ładunku może zaburzyć tor jazdy i spowodować bezpośrednie zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego.
Niekiedy zdarza się, że oczyszczacz musi być przewieziony na dużą odległość, a wtedy najkorzystniej jest zlecić to zadanie firmie przewozowej. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze na takim transporcie, zleć go za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka. Załóż konto w serwisie i dodaj ogłoszenie, wpisując w nim miejsce odbioru i dostawy oczyszczacza, a także wagę i wielkość sprzętu. Serwis Furgonetka umożliwia Ci też dodanie zdjęć urządzenia oraz określenie własnego budżetu na ten transport. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu zaoszczędzisz czas i zyskasz pewność, że przewozem zajmie się legalnie działająca firma z doświadczeniem i odpowiednim wyposażeniem. Koszt transportu oczyszczacza powietrza będzie zależny od jego wagi i gabarytów, a także od długości planowanej trasy.
Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos