Planujesz zakup sprzętu RTV i nie wiesz, jak go przywieźć do domu? Masz w planach przeprowadzkę i musisz się zająć transportem kina domowego, telewizora i komputera? W przypadku krótszych tras zwykle można te rzeczy przewieźć samodzielnie, ale kiedy dystans jest większy, czasami potrzebne będzie inne rozwiązanie.
Standardowy sprzęt RTV zmieści się do samochodu osobowego, ale nawet ten najmniejszy trzeba przewozić w odpowiednich warunkach. Sprzęt RTV jest wyjątkowo delikatny, a tym samym podatny na uszkodzenia, więc musi być dobrze zabezpieczony w transporcie.
Jak przygotować sprzęt RTV do transportu?
Przede wszystkim musisz się wyposażyć w odpowiednio duże pudełko kartonowe. Najlepiej byłoby posiadać fabryczne opakowanie, ale jeśli go nie masz, znajdź zastępczy karton o wielkości zbliżonej do wielkości sprzętu. W przypadku dysponowania fabrycznym opakowaniem koniecznie użyj styropianowych zabezpieczeń, a jeśli ich nie masz, wykorzystaj miękki materiał – gąbkę, zmięte gazety albo folię bąbelkową. Dno opakowania wyściełaj materiałem amortyzującym, następnie owiń każdy element sprzętu osobno folią bąbelkową i umieszczaj w kartonie jeden element obok drugiego. Na koniec dopełnij karton folią, dokładnie go zaklej i oznacz naklejką z napisem „Ostrożnie”. Pamiętaj, by bardzo dokładnie wypełnić wolne przestrzenie, bo to ma na celu amortyzowanie wstrząsów, a tym samym może uchronić Twój sprzęt przed zniszczeniem.
Jak przewieźć sprzęt RTV?
W przypadku samodzielnego przewozu sprzętu RTV niezwykle ważne jest poprawne ułożenie go w pojeździe. Przede wszystkim musisz wyznaczyć górę i dół kartonu, jeśli konkretne urządzenia mogą być przewożone tylko w wybranej pozycji. Pudełko ze sprzętem (w zależności od wielkości), możesz położyć na siedzeniu pasażera w samochodzie, na tylnej kanapie albo wstawić do bagażnika. Zawsze zadbaj jednak o to, by karton był unieruchomiony. W aucie można go przypiąć pasami bezpieczeństwa, a w bagażniku dokładnie podeprzeć.
W przypadku przewozu telewizorów i monitorów obowiązują dodatkowe zasady. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że każdy monitor powinien podróżować w pozycji stojącej. Monitory trzeba dokładnie owinąć kilka razy folią bąbelkową i oznaczyć naklejką „Szkło”. Kilku telewizorów nigdy nie można przewozić ułożonych jeden obok drugiego. Gdy przewozisz telewizor na tylnym siedzeniu, nie układaj go ekranem do siedzenia tylko ekranem do wnętrza samochodu.
Transport sprzętu RTV z firmą przewozową
Gdy samodzielny transport sprzętu RTV jest niemożliwy, zleć przewóz firmie transportowej. Takie firmy mają doświadczenie w przewozie urządzeń elektronicznych i posiadają odpowiednie systemy mocowań, dzięki którym przewóz transport jest bezpieczniejszy. Transport telewizora, wieży, kina domowego lub innego dowolnego sprzętu RTV zlecisz łatwo za pośrednictwem serwisu Furgonetka Giełda. Wystarczy tylko wystawić swoje ogłoszenie i opisać przedmiot transportu. Zainteresowane zleceniem firmy same zgłoszą się z propozycjami wycen. Transport sprzętu RTV jeszcze nigdy nie był tak prosty.
Ile kosztuje transport sprzętu RTV?
Nie ma jednej, określonej ceny, ponieważ koszt przewozu sprzętu RTV będzie zależny od ich ilości, wagi, wymiarów, długości planowanej trasy. Należy również podkreślić, że szczegółowa wycena będzie podejmowana indywidualnie z przewoźnikiem. Możesz jednak oszacować, ile mniej więcej zapłacisz za transport sprzętu RTV.
Przykładowe zlecenie transportu sprzętu RTV zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:
transport telewizora Łódź – Pasłęk (364 km) – koszt transportu: 150 zł
Chcesz zaoszczędzić nawet do 60% na transporcie sprzętu RTV? Dodaj bezpłatne ogłoszenie już dziś na https://gielda.furgonetka.pl/dodaj.
Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos