Przed właścicielem małej firmy transportowej stoi wiele wyzwań. Chodzi nie tylko o terminowe dostarczanie towaru i pozyskiwanie nowych zleceń, ale też prowadzenie stosownej dokumentacji oraz zadbanie o wszystkie kwestie organizacyjne. To może pochłaniać naprawdę wiele czasu, dlatego też w momencie, kiedy firma się rozwija, warto postarać się o pomoc spedytora i realizować transport w łatwiejszy sposób.

Pomoc firmy spedycyjnej

Największą zaletą współpracy z firmą spedycyjną jest fakt, że przedsiębiorca może się w pełni poświęcić najważniejszym z punktu widzenia biznesu czynnościom, natomiast wszelkie kwestie formalne powierzyć spedytorowi. Zajmie się on poszukiwaniem nowych zleceń, a także ustali z klientami warunki realizacji przewozu, co znacznie odciąży przedsiębiorcę. Do zadań spedytora należy też utrzymywanie stałego kontaktu z magazynami i kontrahentami, w tym również obsługa tych zagranicznych. Dodatkowo profesjonalny spedytor jest na bieżąco ze wszystkimi kwestiami prawnymi, które mają zastosowanie w danych krajach, a co za tym idzie, z przedsiębiorcy spada obowiązek ciągłego doszkalania się w tej kwestii.

Czy współpraca z firmą spedycyjną jest opłacalna?

W branży transportowej pokutuje opinia, że współpraca ze spedytorem jest nieopłacalna. Prawdą jest wprawdzie to, że te stawki, które wynegocjuje spedytor, nie odbiegają wiele od tych, które przewoźnik jest w stanie wynegocjować samodzielnie. Jednak zysków ze współpracy ze spedytorem należy szukać gdzie indziej. Przedsiębiorca może się w takim przypadku skupić tylko i wyłącznie na kwestiach transportu, nie straci też czasu na zbędne formalności i będzie miał czas na to, co w jego biznesie jest naprawdę ważne.

Mniej na głowie – wyższe zyski

Kolejną, bardzo ważną zaletą współpracy ze spedytorem jest fakt, że nie trzeba być przez cały czas dostępny dla swoich kierowców, dlatego że ich obsługą zajmuje się spedytor. Rozwiąże on także problemy, które mogą się pojawić w trakcie realizacji dostawy. To znaczące odciążenie od tych najtrudniejszych obowiązków i jednocześnie też możliwość ograniczenia poziomu stresu, który jest niestety nieodłącznym aspektem prowadzenia działalności gospodarczej.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły