Co warto wiedzieć przed transportem komody?

Jak przygotować komodę do transportu, by przyjechała nieuszkodzona? W tym krótkim poradniku odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczącego takich ładunków, więc jeśli masz zamiar przewieźć taki mebel, zobacz, jak z nią postępować i co warto wiedzieć przed transportem komody?

Zabezpieczenie komody

Jeśli komoda ma trafić na miejsce przeznaczenia bez uszczerbku, to trzeba o nią wcześniej odpowiednio zadbać. Z pewnością przydatne będą folia stretch i folia bąbelkowa oraz specjalne narożniki ze styropianu lub kawałki tektury. Jeśli istnieje tylko możliwość rozkręcenia komody, to warto to zrobić, bo jej rozmiary będą wtedy mniejsze i łatwiej będzie ją przenieść. Dodatkowo im taki ładunek zajmie mniej miejsca, tym tańszy będzie też transport komody. Jeśli rozmontowanie mebla mogłoby wpłynąć na niego niekorzystnie, lepiej zostawić go w jednym kawałku, ale za to dokładnie zabezpieczyć.

Całość na początku owijamy stretchem, później na narożniki, czy to poszczególnych dużych elementów, czy całości, należy włożyć styropianowe nakładki, a następnie zabezpieczyć komodę folią bąbelkową i wszystko dokładnie okleić. Jeśli nie masz folii bąbelkowej, wystarczy kilka warstw stretchu, ale pod niego warto włożyć kawałki tektury. Jeśli zostawiasz mebel w całości, pamiętaj o uprzednim zaklejeniu szuflad i drzwiczek, by nie otwierały się w czasie przewozu i nie obiły. Wcześniej dobrze będzie odkręcić przynajmniej uchwyty albo inne dodatkowe elementy i spakować je osobno.

Transport komody – jakie metody masz do wyboru?

Komodę możesz przewieźć samodzielnie – o ile dysponujesz wystarczająco dużym samochodem albo możesz zlecić jej transport firmie przewozowej. Jeśli chcesz przewieźć komodę samodzielnie, to w całości zmieści się jedynie do auta dostawczego, ale rozkręconą (o ile nie jest długa), możesz zmieścić w bagażniku i na siedzeniach kombi albo SUV-a. Niestety wymiary większości komód są na tyle duże, że nawet po rozkręceniu bardzo trudno zmieścić je w osobowym aucie, a busami mało kto dysponuje. W takim przypadku lepiej sprawdzi się wysyłka mebli firmą transportową.

Wbrew pozorom zorganizowanie transportu komody wcale nie jest problematyczne. Nie musisz szukać przewoźnika na własną rękę – to on może znaleźć Ciebie, a dodatkowo zaoferować też usługę wniesienia i zniesienia komody oraz jej załadowania i rozładowania. Takie rozwiązanie jest bezpieczniejsze, bo profesjonalny przewoźnik dysponuje wystarczającą ilością miejsca, żeby zabrać Twój mebel, a w dodatku ma w aucie odpowiednie systemy mocowań, które zapewnią komodzie stabilność.

Jeśli chcesz skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy zarejestrować konto w serwisie Giełda Furgonetka i wystawić tam ogłoszenie transportowe. Wystawianie ogłoszeń jest całkowicie darmowe, a dodatkowo trwa tylko kilka chwil. W swoim ogłoszeniu możesz opisać rodzaj mebla, dodać jego zdjęcie, wymiary, lokalizację, z jakiej ma być zabrany i tę, do której ma być dostarczony, a nawet ustalić z góry budżet na to zlecenie.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły