Przeprowadzasz się z meblami, a może sprzedajesz meble lub je kupujesz, ale sprzedający nie zapewnia transportu? Przeprowadzka z meblami nie musi być kosztowna ani problematyczna. Koszt transport mebli za km można łatwo zoptymalizować wykorzystując jeden prosty sposób – zlecając ich przewóz w ramach doładunku. Jeśli masz do przewiezienia witrynę, zestaw mebli kuchennych lub wypoczynkowych, zobacz, ile będzie kosztował taki transport.

Meble to jedne z najbardziej problematycznych ładunków. Zwykle mają dużą wagę i gabaryty, przez co zajmują sporo miejsca i są trudne do przeniesienia i rozmieszczenia w przestrzeni ładunkowej. Im więcej miejsca zajmuje dany mebel, tym wyższy jest koszt jego przewiezienia. Jest to całkowicie normalne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jeden fotel może zająć tyle miejsca, co 100 opakowań z telefonami komórkowymi, podczas gdy cena fotela to kilkaset złotych, a cena telefonów to 100 tys. złotych.

Meble co prawda można przewieźć na własną rękę, ale pole do popisu jest w tym przypadku ograniczone. Mało kto dysponuje samochodem dostawczym więc zostaje albo go wypożyczyć, albo skorzystać z przyczepki samochodowej. Wypożyczenie pojazdu kosztuje, a przyczepka nie chroni mebli np. przed deszczem czy śniegiem. Transport mebli w samochodzie osobowym może dotyczyć tylko tych niewielkich mebli i to w dodatku takich, które można rozkręcić, a co z dużymi stołami, kanapami czy wyspami kuchennymi? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zlecenie ich transportu firmie przewozowej, ale w tym momencie pojawi się pytanie, ile kosztuje transport ładunków tego typu? Wiele osób sądzi, że jest to droga usługa, a tymczasem wcale nie musi tak być. Oczywiście wynajmując firmę przeprowadzkową płacisz zwykle za godzinę pracy lub przejechane km, ale nie zawsze wykorzystujesz całą przestrzeń ładunkową w pojeździe (bo np. masz niewiele mebli) i cena takiej usługi jest wysoka. Można ją obniżyć, korzystając z transportu w ramach doładunku, ale w niektórych przypadkach koszt jest niższy nawet w przypadku transportu całopojazdowego tj. gdy firma w danym momencie przewozi tylko Twoje rzeczy. Przewoźnika oferującego takie usługi w korzystnych cenach znajdziesz za pośrednictwem serwisu Furgonetka Giełda.

Furgonetka Giełda to giełda transportowa – serwis do zlecania przewozów (dla klientów) i poszukiwania nowych zleceń (dla przewoźników). Ogromną zaletą korzystania z giełdy transportowej jest to, że jest ona całkowicie darmowa. Jeśli chcesz zlecić transport z serwisem Furgonetka Giełda to nie musisz za to nic płacisz. Wystarczy tylko zarejestrować konto, zalogować się i wypełnić formularz dodawania nowego zlecenia. W formularzu podasz podstawowe informacje potrzebne do wyceny zlecenia takie jak adres nadania mebli i adres ich dostawy oraz wagę i wymiary ładunku. W celu ułatwienia wyceny możesz też dodać zdjęcia swoich mebli. Użytkownicy giełdy transportowej Furgonetka zwykle otrzymują po kilka zgłoszeń zainteresowanych firm przewozowych i mogą wybrać spośród tych zgłoszeń najatrakcyjniejszą ofertę, np. tę najtańszą lub przewoźnika, który zaoferuje najszybszy odbiór mebli.

Cena transportu mebli za km

Poniżej przedstawiamy przykładowe zlecenia transportu, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu oraz ich koszt:

Transport krzeseł Niechcice – Michałów-Grabina (174 km) – kosz transportu: 150 zł (1,16 zł)

Transport sofy Gniewomirowice – Kraków (345 km) – koszt transportu: 200 zł (1,72 zł)

Transport mebli ogrodowych Pieszyce – Łódź (289 km) – koszt transportu: 270 zł (1,07 zł)

Transport mebli ogrodowych Opole – Łuków (463 km) – koszt transportu: 350 zł (1,32 zł)

Średni koszt transportu mebli w przeliczeniu na 1 km – 1,31 zł

Zleć transport mebli do 60% taniej przez serwis Furgonetka Giełda. Zarejestruj się na https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły