Ile kosztuje transport telewizora?

Chcesz przewieźć telewizor? Kupujesz nowy albo sprzedajesz stary i nie wiesz, jak go przewieźć, żeby się nie uszkodził? Sprzęt RTV jest bardzo delikatny – czasami wystarczy niewielkie uderzenie, żeby je całkowicie zniszczyć. Jeśli sklep nie gwarantuje dostawy albo Ty musisz zapewnić przewóz telewizora sprzedanego przez portal ogłoszeniowy, to zanim zrobisz to samodzielne, zapoznaj się z tym artykułem i sprawdź, ile kosztuje transport telewizora.

Jak zabezpieczyć telewizor przed transportem?

Sprzedając telewizor najlepiej jest zapakować go w oryginalne opakowanie, niestety nie wszyscy je zachowują po zakupie. Jeżeli go nie masz wykorzystaj karton zastępczy. Posiadanie fabrycznego kartonu ze specjalnymi styropianowymi wkładkami i narożnikami gwarantuje maksimum bezpieczeństwa sprzętu. Jednak możliwe jest dokupienie styropianowych narożników. Ewentualnie można zabezpieczyć i podkleić rogi sprzętu kartonem, a później kilkukrotne owinąć telewizor folią bąbelkową. Najlepiej jest spakować sprzęt w karton o rozmiarach możliwie zbliżonych do telewizora, a wolną przestrzeń wypełnić dokładnie, np. folią, gazetami albo specjalnym wypełniaczem.

Jak przewieźć telewizor?

Są na to dwa rozwiązania. Po pierwsze telewizor możesz przewieźć osobiście prywatnym samochodem. Pamiętaj, aby wtedy dobrze zabezpieczyć sprzęt. Telewizor zawsze powinien być przewożony w pozycji stojącej. Jeśli przewozisz plazmę pamiętaj, by nigdy nie przewozić jej poziomo lub pochylonej, bo może to doprowadzić do rozszczelnienia się gumowej izolacji komórek i uszkodzenia, którego nie obejmie gwarancja.

Telewizor możesz umieścić w bagażniku albo na tylnym siedzeniu i przymocowany specjalnymi pasami transportowymi lub pasami bezpieczeństwa. W takich sytuacja dobrze sprawdza się zastosowanie rozciągliwych linek wyposażonych w haczyki.

Drugą opcją jest znalezienie firmy przewozowej i zlecenie transportu. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo jedyne co musisz zrobić, to znaleźć odpowiednią firmę. Zajmuje to jednak trochę czasu, aby skontaktować się ze wszystkimi przewoźnikami i poprosić o wycenę, ale można to zrobić łatwiej.

Jak znaleźć firmę przewozową?

Jeśli nie możesz samodzielnie przewieźć telewizora, najlepiej będzie to zlecić firmie przewozowej. Sprawdzonych przewoźników znajdziesz w serwisie Furgonetka Giełda. Wystarczy dodać bezpłatne ogłoszenie z informacją, jaki rodzaj telewizora chcesz przetransportować, podać jego wymiary i planowaną trasę. Należy uwzględnić, że cena zawsze będzie uzależniona od indywidualnych ustaleń z przewoźnikiem.

Ile kosztuje transport telewizora?

Cena przewozu tego typu ładunku jest uzależniona od jego wielkości oraz długości trasy, jaką ma do pokonania. Przykładowe zlecenie transportu telewizora, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport telewizora Kraków – Nowy Staw (583 km) – koszt transportu: 150 zł

Zleć transport telewizora już dziś na https://gielda.furgonetka.pl/transportsprzetuagd.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły