Ile kosztuje transport zwierząt?

Przeprowadzasz się do innego miasta i potrzebujesz przetransportować swojego ukochanego pupila? Kupiłeś szczeniaka od hodowcy i sam musisz zorganizować jego przewóz? Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje transport zwierząt?

Jak transportować zwierzęta?

Nie istnieją przepisy prawa, które zakazują przewozu zwierząt w kartonowym pudełku lub bezpośrednio na fotelu, ale czy taka forma transportu będzie dla niego bezpieczna. Zwierzę zawsze powinno podróżować w wentylowanym pojeździe, a najlepiej w specjalnym transporterze dostosowanym do jego wielkości. Jeżeli będziesz przewozić zwierzę nieumiejętnie, może ono stać się niespokojne, a w przyszłości nie chcieć podróżować.

Transporter ze zwierzęciem musi być przypięty pasami transportowymi, a w jego wnętrzu powinno się znajdować poidełko, które umożliwi mu picie wody w dowolnym momencie. Warto również pomyśleć o wyścielaniu transportera czymś miękkim. Większe zwierzęta, np. psy można przewozić na tylnej kanapie przypięte specjalistycznymi pasami, ale tylko wtedy, kiedy są spokojne. Jeżeli pies może być agresywny wtedy poleca się specjalne kontenery do transportu zwierząt. Zawsze pamiętaj o kilkuminutowych postojach co 2-3 godziny i karmieniu co kilka godzin.

Jak znaleźć firmę przewozową?

Transport zwierząt najlepiej zlecić profesjonalnym firmom, które mają już doświadczenie w tak specyficznych przewozach. Doświadczonych przewoźników znajdziesz w serwisie Furgonetka Giełda.

Wystarczy, że wystawisz w serwisie darmowe ogłoszenie i opiszesz, jakie zwierzę chciałbyś przewieźć oraz jego wielkość, wagę i trasę. Dodatkowo możesz umieścić zdjęcie oraz wpisać budżet, jaki masz do przeznaczenia na taki transport. Teraz wystarczy już tylko czekać, aż przewoźnicy sami się do Ciebie odezwą.

Ile kosztuje transport zwierząt?

Cena uzależniona jest od gatunku zwierzęcia, jego wagi, wymiarów i długości planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu zwierząt, zrealizowanych za pośrednictwem naszego serwisu:

transport zwierząt Białystok – Zamość (327 km) – koszt transportu: 250 zł

transport zwierząt Śrem – Pilzno (521 km) – koszt transportu: 250 zł

transport zwierząt Pilzno – Zamość (204 km) – koszt transportu: 230 zł

transport zwierząt Chojnice – Reda (163 km) – koszt transportu: 150 zł

transport zwierząt Opole – Opatówek (148 km) – koszt transportu: 150 zł

Chcesz teraz zlecić transport zwierząt? Wejdź na stronę: https://gielda.furgonetka.pl/transportzwierzat

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły