Jak przewieźć biurko?

Przeprowadzasz się i musisz przetransportować biurko? Nie używasz już swojego biurka – wystawiasz je na aukcji internetowej, a może wprost odwrotnie – chcesz je kupić od prywatnego sprzedawcy w internecie, ale jeszcze się wahasz, bo ta osoba nie zapewnia transportu? Jak odpowiednio i tanio przewieźć biurko?

Transport biurka jest tym trudniejszy, im mebel jest większy. Małe biurko można rozkręcić i wysłać kurierem, ale zwykle tylko wtedy, kiedy mieści się w przedziale wagowym dla przesyłki niestandardowej. Istnieje też możliwość rozkręcenia biurka i wysłania go na palecie, ale czasami to rozwiązanie jest zbyt problematyczne. Niektórych biurek nie da się rozkręcić, bo są złożone na stałe, a czasami kupujący nie chce rozkręconego mebla, tylko biurko w całości. Całe nie zmieści się nawet na paletę. W takiej sytuacji najlepiej zlecić transport mebli firmie przewozowej, która będzie w stanie przewieźć biurko w całości. Podobnie sprawa będzie wyglądać w momencie, kiedy to wysyłane biurko jest zabytkowe albo unikalne i bardzo drogie.

Przygotowanie biurka do wysyłki

Jeśli tylko istnieje możliwość rozkręcenia biurka, trzeba to zrobić. Im mniejsze gabaryty będzie miał mebel, tym lepiej, bo jego transport będzie tańszy. Rozkręcone elementy owiń folią stretch i spakuj do dużego kartonowego pudełka, a później dokładnie je zaklej. Wolne przestrzenie najlepiej wypełnić jakimś miękkim materiałem – to może być gąbka, styropian albo zwinięta folia. Pamiętaj o dokładnym zabezpieczeniu rogów kartonu, żeby elementy biurka się nie obiły. Jeśli obicie nastąpiłoby w niewidocznym miejscu, problem nie byłby jeszcze tak poważny, ale przecież chcesz, żeby biurko dotarło na miejsce w niezmienionym stanie.

Jeżeli nie masz możliwości rozkręcenia biurka, zastosuj tyle warstw zabezpieczenia, ile to tylko możliwe. Narożniki zabezpiecz specjalnymi nakładkami z plastiku lub styropianu i wyjmuj szuflady oraz wszystkie półki, które nie są stałymi elementami. Owiń je i spakuj osobno, a później przekaż biurko pracownikowi firmy przewozowej. Większość takich przewoźników oferuje usługę zniesienia/wniesienia i ma ubezpieczenie przewożonych ładunków.

Transport mebli powinien wykonać przewoźnik dysponujący odpowiednim pojazdem. Takiego przewoźnika znajdziesz za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka. Nasz serwis pozwala wystawiać darmowe ogłoszenia transportowe i łatwo znajdować przewoźników zainteresowanych transportem takiego ładunku. W ogłoszeniu opiszesz swoje biurko, dodasz jego zdjęcia, określisz budżet na wykonanie tego zlecenia i wybierzesz przewoźnika, który zaproponuje najkorzystniejszą cenę lub najlepsze warunki transportu.

Koszt transportu biurka będzie uzależniony od jego wagi oraz gabarytów i od długości planowanej trasy. Sprawdź przykładowe zlecenia transportu biurka, wykonane za pośrednictwem naszej giełdy transportowej:

  1. Transport biurka Krępsko – Gostyń (353 km) – koszt transportu: 200 zł.
  2. Transport biurka Koszalin – Nadarzyn (519 km) – koszt transportu: 200 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły