Jak przewieźć bramę garażową?

Korzystny zakup bramy garażowej pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. Kupujesz bramę? Masz na oku coś ekstra, ale sprzedający nie gwarantuje transportu? Trzeba się szybko decydować, bo inaczej bramę kupi ktoś inny? Nie zwlekaj – zorganizuj transport bramy samemu i w dobrej cenie.

Brama garażowa to ładunek, którego nie można zakwalifikować pod żaden typ przesyłki kurierskiej. Jest to element nierozbieralny – nie da się złożyć czy zwinąć bramy, a nawet te harmonijkowe są po prostu zbyt długie, żeby zmieściły się na paletach. Bramę trzeba przewozić większym pojazdem – dużą przyczepką, specjalną platformą albo w samochodzie do 3,5 tony. Transport bramy jest trudnym zadaniem, bo do jej załadowania i rozładowania potrzeba specjalistycznego sprzętu albo pomocy kilku osób. Duże rozmiary to jedno, ale drugim problemem jest dość duża waga bramy. Brama może mieć 3, 4 lub nawet 5 metrów szerokości i wysokość ponad 3 metrów. Waży zwykle kilkadziesiąt kilogramów, ale niektóre modele wykonuje się na zamówienie i mogą ważyć więcej oraz mieć niestandardowe gabaryty.

Jak przygotować bramę garażową do transportu?

Nowa brama garażowa będzie zwykle fabrycznie zapakowana w specjalne opakowania z kartonu lub specjalny stelaż. Ta używana nie będzie miała takiego opakowania, więc trzeba znaleźć zastępcze. Tutaj sposób pakowania jest zależny od charakterystyki bramy. Bramy roletowe można zwinąć i ofoliować, natomiast te otwierane lub przesuwne trzeba będzie zabezpieczyć w całości. Do tego celu można wykorzystać specjalne narożniki ze styropianu lub plastiku albo własnoręcznie przygotowane narożniki z kartonu. Po założeniu narożników dobrze byłoby owinąć bramę folią, żeby zabezpieczyć ją przed zarysowaniem lub obiciem. Może być to folia stretch, ale znacznie lepiej sprawdziłaby się folia bąbelkowa.

Transport bramy garażowej

Bramę można załadować na przyczepkę lub do busa z pomocą dwóch/trzech osób albo przy użyciu specjalnego podnośnika. Konieczne jest też jej przypięcie, bo to bardzo duży i ciężki element, więc mógłby się przemieścić w momencie hamowania albo na zakręcie i spowodować poważne zagrożenie. Transport bramy na dużą odległość wymaga już doświadczenia w przewozie tak dużych ładunków i wynajęcia profesjonalnego przewoźnika. Mało tego – w większości przypadków taka opcja jest też tańsza, bo nie tracimy czasu, paliwa i pieniędzy, które trzeba byłoby wydać na wynajem odpowiedniego pojazdu czy systemów mocujących. Firmy przewozowe dysponują właściwymi pojazdami, mają wszystkie niezbędne akcesoria do mocowania ładunków i wiedzą, jak obchodzić się z tak gabarytowymi elementami.

W zleceniu przewozu bramy garażowej pomoże Ci serwis Giełda Furgonetka. Możesz tu za darmo wystawić ogłoszenie o poszukiwaniu transportu dla bramy i wybrać spośród wszystkich zgłoszeń to, które będzie Ci odpowiadać, czy to pod kątem ceny, czy terminu odbioru i dostawy bramy. Na ogłoszenie odpowiedzą przewoźnicy, którzy jadą w danym kierunku i mogą przy okazji zabrać Twoją bramę w cenie niższej, niż rynkowa cena takiego transportu. Nie tylko zaoszczędzisz, ale też pozbędziesz się problemu samodzielnego ładowania i rozładowania bramy. To bardzo korzystne i szybkie rozwiązanie.

Koszt transportu bramy garażowej będzie uzależniony od jej wagi i gabarytów, a także od długości planowanej trasy.

Przykładowe zlecenia transportu bramy garażowej zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport bramy Dębica – Jasienica (408 km) – koszt transportu: 1500 zł.

Transport bramy Wyrzyki – Ryki (162 km) – koszt transportu: 400 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły