Jak przewieźć deskę snowbordową?

Chcesz się przygotować do zimy i planujesz zakup deski snowboardowej? Masz już upatrzoną idealną deskę, ale sprzedający nie oferuje transportu? Może jesteś w odwrotnej sytuacji, czyli to Ty chcesz sprzedać deskę snowboardową, ale kupujący sam jej nie odbierze? W takiej sytuacji warto zorientować się, jak przewieźć deskę snowboardową.

Deska snowboardowa to bardzo długi i gabarytowy sprzęt. Jeśli deska jest droga i unikalna, to trzeba o nią wyjątkowo zadbać. Najlepiej wysłać ją z pomocą firmy, która będzie wiedziała, jak zająć się takim ładunkiem.

To, jak zrealizujemy transport deski snowboardowej, będzie zależało od kilku czynników, mianowicie od tego, czy dysponujesz odpowiednim pojazdem, czy masz czas na przewiezienie deski i czy będzie Ci się to w ogóle opłacało. Jeśli jedziesz akurat w danym kierunku, to możesz zabrać deskę przy okazji, ale kiedy miałbyś z nią jechać specjalnie kilkaset kilometrów, to koszt transportu mógłby być porównywalny do kosztu samej deski, więc to rozwiązanie w ogóle nie jest opłacalne.

Samodzielny transport deski snowboardowej

Deskę snowboardową można przewieźć samodzielnie np. na dachu samochodu wyposażonego w relingi albo w specjalnym boksie, ale będzie to wymagało ogromnej dbałości o poprawną instalację deski. Jeśli deska jest w rozmiarze dziecięcym (80-90 cm), to można ją zmieścić w samochodzie – wystarczy złożyć tylną kanapę, a w niektórych modelach samochodów takie deski zmieszczą się nawet do bagażników. Jeśli przewozisz deskę na dachu auta, pamiętaj aby solidnie ją przyczepić, a najlepiej też zapakować, co ograniczy działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Co prawda deska jest odporna na wodę, ale może już nie być tak samo odporna np. na duży mróz lub na palące słońce. Nad transportem wewnątrz samochodu trzeba się jednak dobrze zastanowić. Deska jest jednak dość dużym i twardym elementem. W momencie intensywnego hamowania, jeśli nie będzie odpowiednio zamocowana, może się przemieścić i stworzyć ogromne zagrożenie dla kierowcy i ewentualnego pasażera. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest transportowanie deski na dachu. Taki przewóz rzeczy, o ile jest wykonany z zastosowaniem solidnego bagażnika, będzie bezpieczniejszy, ale trzeba pamiętać o ustawieniu deski dziobem do przodu auta. Oczywiście nie jest to idealna metoda transportu, bo bagaż na dachu spowalnia samochód, a dodatkowo zwiększa spalanie.

Transport deski firmą przewozową

Przed przekazaniem deski pracownikowi firmy transportowej, trzeba ją zabezpieczyć w taki sam sposób, jak wtedy, kiedy chcielibyśmy ją przewozić kurierem. Deska trzeba solidnie zapakować, a jeśli jest cenna, warto umieścić na niej naklejkę z napisem „Ostrożnie”. Żeby znaleźć firmę, która wykona bezpieczny i jednocześnie tani transport deski, wystarczy się zarejestrować w serwisie Giełda Furgonetka i wystawić darmowe ogłoszenie o poszukiwaniu przewoźnika. Takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Przede wszystkim będzie tańsze, bo wybrany przewoźnik może zabrać Twoją deskę jako jeden z wielu elementów swojego ładunku i tym samym rozłoży koszt przejazdu na kilku klientów. Dodatkowo masz pewność, że Twoja deska dotrze na miejsce bezpiecznie.

Przewoźnicy, którzy na co dzień zajmują się transportami nietypowych ładunków są doskonale przygotowani właściwie na każdą ewentualność. Przede wszystkim dysponują wystarczająco dużymi pojazdami, a dodatkowo mają w tych pojazdach wszystkie niezbędne akcesoria służące do zabezpieczania ładunków – pasy transportowe, belki, palety itd. Ładunek mocuje się do ścian pojazdu albo do jego podłogi – nie przesuwa się i nie ma ryzyka uszkodzenia. Część takich firm oferuje dodatkowo wniesienie i zniesienie przewożonych towarów, więc na Tobie spoczywa jedynie obowiązek zapakowania deski snowboardowej i przekazania jej przewoźnikowi. Twoja deska będzie bezpieczna, bo profesjonalni przewoźnicy dysponują specjalnym ubezpieczeniem przewożonych ładunków. Jeśli ładunek uległby uszkodzeniu, otrzymasz odpowiednie odszkodowanie.

Rejestrując się w serwisie Giełda Furgonetka, możesz wysłać deskę naprawdę szybko i w dodatku tanio – nawet do 60% taniej niż w momencie, kiedy zlecasz transport po bezpośrednim kontakcie z wybraną firmą.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły