Jak przewieźć dywan?

Zmieniasz wystrój mieszkania i chcesz sprzedać dywan? Już Ci się nie podoba, ale jest jeszcze całkiem dobry, więc wystawiasz go na Allegro albo w podobnym serwisie? W takim przypadku trzeba będzie pomyśleć o sposobie transportu dywanu, bo kiedy ktoś już go kupi, to trzeba go będzie jak najszybciej wysłać kupującemu. Podobnie sprawa będzie wyglądała, gdy Ty chcesz kupić dywan, ale sprzedający nie organizuje transportu.

Mały dywanik można zwinąć i wysłać kurierem, ale ten o długości metra i więcej będzie już bardzo problematyczny w takim transporcie. Problemem jest nie tylko długość dywanu – bo w takich przypadkach transport dywanu mógłby zostać wykonany przesyłką dłużycową – ale jego waga. Czasami jest to nawet kilkadziesiąt kilogramów, więc dywan jest zbyt ciężki, żeby go wysłać kurierem. Dużą wagę można byłoby zakwalifikować dla przesyłki paletowej, ale znowu pojawia się problem, bo dywan będzie za długi jak na taką przesyłkę. Pozostaje przewiezienie go samemu na dachu auta, na przyczepce, w busie albo zlecenie przewozu firmie transportowej.

Jak przygotować dywan do transportu?

Bez względu na to, w jaki sposób zdecydujesz się przewieźć dywan, trzeba go odpowiednio zabezpieczyć. Dywan najlepiej zwinąć, a nie składać. Złożony może się mocno odkształcić. Po zwinięciu trzeba go związać mocnym sznurkiem w dwóch końcach albo spiąć długimi opaskami zaciskowymi lub pasami transportowymi. W drugiej kolejności trzeba zabezpieczyć dywan przed działaniem wody, śniegu i przed innymi czynnikami atmosferycznymi i typowo mechanicznymi. Najlepiej owinąć dywan szczelnie folią stretch i w takim stanie można go przekazać przewoźnikowi.

Transport dywanu

Przewóz dywanu najlepiej zlecić na giełdzie transportowej Furgonetka. To rozwiązanie jest bardzo wygodne i w dodatku wyjątkowo tanie. Nie musisz nigdzie dzwonić ani pisać i szukać przewoźników. To firmy transportowe zgłoszą się do Ciebie i podadzą wycenę transportu. Ty możesz wybrać ze wszystkich ofert tę najkorzystniejszą i tanio zlecić transport dywanu do dowolnego miejsca w kraju, a nawet za granicą. Zrobisz to bardzo szybko – wystarczy tylko wystawić ogłoszenie, opisać dokładnie rodzaj dywanu i poczekać na zgłoszenia zainteresowanych przewoźników.

Koszt transportu dywanu będzie uzależniony od jego wagi i gabarytów, a także od długości planowanej trasy.

Przykładowe zlecenia transportu dywanu zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport dywanu Gdańsk – Grojec (412 km) – koszt transportu: 30 zł.

Transport dywanu Gdańsk – Kościelec (281 km) – koszt transportu: 150 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły