Jak przewieźć fotele samochodowe?

Wymieniasz swoje zniszczone fotele samochodowe na inne? W internecie jest wiele ofert sprzedaży foteli do niemal każdego modelu auta, ale część z kupujących nie oferuje transportu. Trzeba o to zadbać we własnym zakresie, a co, jeśli Twoje wymarzone fotele czekają 200 km stąd i nie masz jak po nie jechać? Nie musisz – możesz zlecić transport komuś, kto zrobi to bezpiecznie i w niskiej cenie.

Fotele samochodowe to z jednej strony dość duże konstrukcje, a z drugiej elementy bardzo delikatne. Fotele ze skórzaną tapicerką są nie tylko piękne, ale i drogie, więc nie można ich przewozić byle jak, bo na miejsce dotrą rozerwane albo wytarte. Nie zawsze opłaca się też naprawiać fotele, bo jeśli możesz kupić używane w bardzo dobrym stanie i za cenę niższą niż cena regeneracji, to wybór jest prosty. Lepiej znaleźć fotele pasujące do auta i wymienić je w jeden dzień.

Kiedy kupujesz czy sprzedajesz jeden fotel, sprawa transportu jest łatwiejsza, bo można fotel zdemontować i wysłać kurierem, ale jeśli jest to komplet foteli? Założymy, że są to fotele do zabytkowego samochodu albo drogiego modelu auta. W takim przypadku transport powinien wykonać ktoś, kto ma doświadczenie w przewozie takich ładunków.

Fotele samochodowe składają się z kilku elementów: siedziska, oparcia, zagłówka i mechanizmu podnoszącego/opuszczającego oraz odchylającego fotele. Części te czasami można zdemontować, ale kiedy to Ty sprzedajesz fotele, a kupujący nie chce ich w postaci rozłożonej, zmieszczenie kompletu foteli na palecie może być trudne albo wręcz niemożliwe.

Przygotowanie foteli do wysyłki

Jeśli istnieje możliwość rozkręcenia foteli – zrób to. Zmniejszysz ich gabaryty, a poszczególne elementy będzie można łatwiej spakować i zabezpieczyć. Jeśli fotele mają pokrowce, zdejmij je i spakuj osobno. Każdy element fotela owiń folią bąbelkową i zapakuj do kartonowego pudełka.

Jeśli nie możesz rozkręcić foteli, wciśnij ich zagłówki maksymalnie w oparcia albo zdejmij i całe fotele owiń przynajmniej kilka razy folią bąbelkową lub stretchem. Nakrętki i podkładki zapakuj osobno i podpisz opakowanie, żeby było wiadomo, co się w nim znajduje.

Tak przygotowane fotele można umieścić na palecie lub przekazać bezpośrednio przewoźnikowi, który przymocuje pudełka lub paletę pasami do haków mocujących w pojeździe. Doświadczonego przewoźnika znajdziesz za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka. Zlecisz tu transport foteli i innych części samochodowych w korzystnych cenach i z gwarancją zadowolenia. Możesz za darmo wystawiać zlecenia transportowe i szukać przewoźników dla niemal każdego ponadgabarytowego przewozu.

Koszt transportu foteli samochodowych będzie zawsze zależny od ich wagi i wymiarów, a także długości planowanej trasy. Sprawdź przykładowe zlecenie transportu foteli samochodowych, wykonane za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka:

Transport foteli samochodowych Nowy Sącz – Warszawa (364 km) – koszt transportu: 160 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły