Jak przewieźć kabinę prysznicową?

W momencie zakupu kabiny prysznicowej w sklepie internetowym sprzedawca zajmuje się organizacją transportu, ale nie zawsze można skorzystać z takiego rozwiązania. Kupujesz kabinę od kogoś na portalu aukcyjnym i trzeba je odebrać samodzielnie? Robisz remont łazienki i sprzedajesz swoją kabinę, ale nie wiesz, jak ją przetransportować do kupującego?

Jak przewieźć kabinę prysznicową?

Nieważne czy planujesz przewieźć kabinę w kraju, czy wysłać ją za granicę. Waga i rozmiary kabiny w obu tych przypadkach stają się problematyczne. Niekiedy zdarza się, że po odbiorze nowej kabiny okazuje się, że jest uszkodzona. Tak bywa – szybko podpisujesz odbiór, a kiedy dostawca odjeżdża, a Ty rozpakowujesz kabinę, okazuje się, że szyba jest stłuczona albo prowadnica zgięta i trzeba odesłać kabinę do naprawy. Co w takiej sytuacji zrobić? Trzeba byłoby dysponować samochodem dostawczym, a dodatkowo samodzielnie wnieść kabinę na samochód a później ją zdjąć i przewieźć do sprzedawcy. To bardzo dużo zachodu, a dodatkowo taki transport kabiny prysznicowej byłyby najzwyczajniej drogi. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zlecenie tego firmie transportowej.

Zanim przekażesz kabinę prysznicową przewoźnikowi, postaraj się ją jak najlepiej zabezpieczyć. Najlepiej byłoby obłożyć rogi kabiny fabrycznymi styropianowymi narożnikami, a jeśli ich nie masz, to po prostu obłóż kabinę grubym kartonem i owiń ją wielokrotnie folią stretch. Jeśli istnieje możliwość wyjęcia szyb, zrób to i każdą z nich spakuj osobno. Pamiętaj też o zabezpieczeniu dodatkowych elementów takich jak odpływ czy panel hydromasażu.

Transport kabiny z pomocą firmy przewozowej

Kabina jest duża i ciężka, więc jej transport jest z reguły dość drogi, a firmy kurierskie w większości przypadków nie podejmują tak ciężkich ładunków. W takiej sytuacji warto skorzystać ze sprytniejszego rozwiązania i wybrać opcję doładunku. Czym jest doładunek? Otóż jest to uzupełnienie wolnego miejsca w przestrzeni ładunkowej dodatkowym ładunkiem, który jest zabrany „przy okazji”, a przez to koszt jego transportu jest niższy. Firmy oferujące tani transport w ramach doładunku znajdziesz w serwisie Giełda Furgonetka. Możesz wystawić swoje darmowe ogłoszenie na giełdzie transportowej i znaleźć przewoźnika, który za niewielkie pieniądze przewiezie Twoją kabinę w sposób bezpieczny i często też zagwarantuje załadunek i rozładunek. Wystarczy wystawić darmowe ogłoszenie i wybrać jedną z firm zainteresowanych zleceniem.

Koszt transportu kabiny prysznicowej

Cena transportu kabiny prysznicowej jest uzależniona od jej gabarytów i wagi a także od długości planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu kabiny prysznicowej, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport kabiny prysznicowej Kąkolewo – Przygodzice (101 km) – koszt transportu: 220 zł

transport kabiny prysznicowej Kunowice – Borne Sulinowo (230 km) – koszt transportu: 250 zł

Chcesz tanio przewieźć kabinę prysznicową? Zależy Ci na czasie, niskim koszcie i bezpiecznym transporcie? Wystaw ogłoszenie na stronie https://gielda.furgonetka.pl/ i znajdź szybko firmę, która profesjonalnie przewiezie kabinę prysznicową.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły