Jak przewieźć klimatyzator?

Sprzedajesz nieużywany klimatyzator? Zmieniasz instalacje i stare urządzenia nie są Ci już potrzebne? Nie chcesz wyrzucać klimatyzatora, bo jeszcze całkiem dobrze działa i zastanawiasz się, jak go wysłać, jeśli znajdzie się kupiec? Dowiedz się, jak przewieźć klimatyzator.

Waga klimatyzatora a dodatkowo jego podatna na uszkodzenia konstrukcja często uniemożliwiają wysyłkę kurierską. Mało tego, część firm kurierskich nie podejmuje się przewozu takich urządzeń. Klimatyzator musi być transportowany w odpowiednich warunkach i wymusza to jego specyficzna budowa. Urządzenie składa się z parownika, skraplacza i sprężarki oraz dwóch wentylatorów. Klimatyzator może występować w kilku rodzajach – wyróżniamy klimatyzatory ścienne, kanałowe, kasetonowe i podstropowe albo przypodłogowe. Każdy klimatyzator powinien być przewożony w odpowiednich warunkach, co zminimalizuje ryzyko jego uszkodzenia.

Przygotowanie klimatyzatora

Transport klimatyzatora można wykonać samodzielnie. Urządzenie ma takie gabaryty, że bez problemu zmieści się do każdej „osobówki”. Problem pojawia się w momencie, kiedy takich klimatyzatorów jest kilka/kilkanaście albo kiedy trzeba je przewieźć na dużą odległość. Wtedy pozostaje tylko skorzystanie z usług firmy przewozowej.

Transport maszyn takich jak klimatyzatory trzeba poprzedzić ich odpowiednim przygotowaniem. Klimatyzator wolno przenosić i transportować tylko w pozycji pionowej. Przechylanie albo ułożenie w pozycji poziomej mogą doprowadzić do uszkodzenia kompresora. Najlepiej byłoby spakować klimatyzator w fabryczny karton, ale jeśli go nie masz, użyj zastępczego o rozmiarach zbliżonych do rozmiarów urządzenia. Wolną przestrzeń wypełnij styropianem albo folią, pilota i wszystkie dodatkowe elementy spakuj osobno, a później zaklej karton i oznacz naklejkami „Góra-dół” lub „Ostrożnie”.

Klimatyzator najlepiej przewieźć z firmą transportową. Wtedy będziesz mieć pewność, że urządzenie jest w dobrych rękach i bezpiecznie dotrze na miejsce. Teraz znalezienie takiej firmy jest naprawdę proste. Wystarczy tylko wystawić ogłoszenie na giełdzie transportowej Furgonetka, podać szczegóły dotyczące ładunku i wybrać najlepszą ofertę.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły