Jak przewieźć krzesła?

Robisz remont w mieszkaniu i chcesz sprzedać krzesła? Planujesz wystawić je na sprzedaż w internecie, ale bierzesz pod uwagę, że może się zdarzyć sytuacja, że zainteresowana osoba będzie mieszkała daleko i zechce zamówić krzesła z wysyłką? Nie warto czekać na kupującego z okolicy, skoro można łatwo załatwić transport krzeseł.

Krzesła to ten typ mebli, który może występować w wielu różnych wersjach i to całkiem odmiennych zarówno pod względem kształtu i wielkości, jak i wagi oraz materiału konstrukcyjnego. Począwszy od małych taboretów, przez plastikowe krzesła do ogrodu, skończywszy na drewnianych krzesłach do jadalni albo tapicerowanych barowych hokerach. Część krzeseł jest rozkładana, więc można odkręcić im nogi oraz siedziska i wysłać paczką kurierską. Inne krzesła są z litego drewna i zbite na stałe, więc trzeba je wysłać w całości, a to powoduje nieco problemów. Jeśli waga i wielkość krzeseł nie będzie ich kwalifikować do standardowej przesyłki kurierskiej, musisz dopłacić za przesyłkę niestandardową. Jeśli i ta nie wchodzi w grę, krzesła trzeba zapakować na paletę. W tym przypadku oczywiście musisz się trzymać maksymalnych rozmiarów 120 x 80 cm.

Jak przygotować krzesła do transportu?

Dobrze zorganizowany transport mebli gwarantuje, że meble dotrą na miejsce nie tylko szybko, ale też bez żadnego uszczerbku. Przede wszystkim na początku obejrzyj dokładnie swoje krzesła i sprawdź, czy można je rozmontować. Jeśli tak – zrób to i poszczególne elementy owiń folią bąbelkową (tapicerowane, skórzane) lub stretchem (drewniane, plastikowe, aluminiowe, z technorattanu). Elementy łączeniowe spakuj do plastikowego woreczka i dokładnie zaklej.

W przypadku nierozbieralnych krzeseł pozostaje tylko owinąć je folią i ułożyć jedno na drugim, a następnie załadować na paletę, spiąć i owinąć całość folią. Pamiętaj, by ułożyć krzesła tak, by nie wystawały poza obręb palety. Możesz też je dodatkowo wzmocnić na palecie specjalnymi narożnikami z tektury albo z plastiku.

Transport krzeseł

Krzesła możesz oczywiście transportować też bez palety, jeśli wykorzystujesz busa albo przyczepkę, ale wtedy trzeba pamiętać o tym, by dokładnie zamocować je w pojeździe. Na podłodze przyczepki lub busa dobrze będzie też zastosować miękki materiał albo przynajmniej coś, co będzie minimalizowało poślizg – np. stary koc. Tapicerowane krzesła trzeba okryć na przyczepce plandeką.

Taki transport jest najbardziej ekonomiczny na krótkich trasach, ale jeśli krzesła mają być wysłane na drugi koniec Polski albo nawet za granicę, to lepiej to zlecić firmie. W takim celu wystarczy zarejestrować konto w serwisie Giełda Furgonetka i dodać swoje ogłoszenie. W ogłoszeniu opiszesz typ krzeseł, podasz ich wymiary oraz wagę, dodasz zdjęcia, a nawet ustalisz własny budżet na przewóz. Później możesz wybrać ze zgłoszeń to gwarantujące wykonanie usługi w najniższej cenie i zyskać pewność, że transportem zajmie się doświadczona firma.

Koszt transportu krzeseł będzie uzależniony od ich wagi i wymiarów, a także od długości planowanej trasy.

Przykładowe zlecenia transportu krzeseł zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport krzeseł Brzozowiec – Wrocław (253 km) – koszt transportu: 150 zł.

Transport krzeseł Warszawa – Sosnowiec (312 km) – koszt transportu: 150 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły