Jak przewieźć łóżeczko dziecięce?

Udało Ci się kupić tanio łóżeczko dla dziecka przez internet, ale sklep lub prywatny sprzedający nie gwarantują transportu? Nie opłaca Ci się jechać po to nie samemu, bo to daleko? Niestety czasami koszt przewozu łóżeczka mógłby być droższy niż ono samo. W takiej sytuacji trzeba poszukać alternatywnego rozwiązania. Dowiedz się, jak tanio przewieźć łóżeczko dziecięce.

Wyróżniamy kilka rodzajów łóżeczek dziecięcych. Maluch w pierwszych dwóch latach swojego życia śpi w łóżeczku ze szczebelkami. Później jest to już łóżko bardziej przypominające modele przeznaczone dla dorosłych. Łóżeczka możemy podzielić pod względem materiału wykonania na drewniane i z tworzyw sztucznych. Drewniane łóżeczko jest bardzo stabilne i solidne, ale niestety sporo waży. Dodatkowo wymiary ok. 180 x 90 cm utrudniają przewiezienie go w całości. To ze szczebelkami można rozkręcić i spakować do bagażnika, ale w większości łóżek przeznaczonych dla starszych dzieci można odkręcić właściwie tylko wezgłowie, a rama musi być przewieziona w całości. Równie duży problem powodują łóżeczka w nietypowych kształtach, np. te w kształcie samochodów, dwupoziomowe, w kształcie zamków albo z baldachimami.

Przygotowanie łóżeczka do transportu

Transport łóżeczka dziecięcego będzie znacznie prostszy, jeśli rozkręcisz ten mebel. Odkręć boki łóżka i owiń je folią stretch albo folią bąbelkową. Jeśli łóżko ma rzeźbione albo po prostu wystające elementy, zabezpiecz je kartonem, a najlepiej włóż wezgłowie i drugi bok łóżka do dużego kartonowego pudełka. Ramę owiń folią, a na narożniki załóż styropianowe nakładki. Jeśli nie masz możliwość rozkręcenia łóżeczka, po prostu owiń je całe folią i zabezpiecz rogi przed obiciem. Im więcej warstw folii, tym lepiej.

Jeśli chcesz przewieźć łóżeczko ze szczebelkami, pamiętaj wcześniej zdemontować karuzelę oraz wszystkie zabawki, które są przytwierdzone do łóżeczka. W każdym przypadku zdejmij też materac i spakuj go w specjalny foliowy pokrowiec. Takie zabezpieczenie chroni materac przed zabrudzeniem i zamoczeniem. Jeśli łóżeczko ma pojemnik na pościel, pamiętaj go całkowicie opróżnić, a wysuwaną szufladę przyklej do ramy szeroką taśmą, zepnij opaskami zaciskowymi lub zwiąż przy użyciu sznurka.

Transport mebli możesz zlecić profesjonalnej firmie, która na co dzień zajmuje się takimi przewozami. W takich firmach kierowcy mają doświadczenie w mocowaniu ładunków oraz bezpiecznym załadunku i rozładunku. Są w stanie wykonać te działania znacznie szybciej i zdecydowanie bardziej bezpiecznie niż ktoś, kto robi to pierwszy raz. Taką firmę znajdziesz szybko z pomocą giełdy transportowej Furgonetka. Zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze, a transportem łóżeczka zajmą się fachowcy.

Koszt transportu łóżeczka dziecięcego zależy od jego wagi, rozmiarów oraz długości planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu łóżeczka dziecięcego znajdziesz poniżej.

  1. Transport łóżeczka dziecięcego Głojsce – Majdan Górny (206 km) – koszt transportu: 190 zł.
  2. Transport łóżeczka dziecięcego Wadowice – Krynica (150 km) – koszt transportu: 150 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły