Jak przewieźć wannę?

Duża, wygodna i nowoczesna lub mniejsza, tańsza i tradycyjna – bez względu na rodzaj, każda wanna potrzebuje odpowiedniego transportu. Chcesz przewieźć ją ze sklepu do nowego domu lub ze swojego mieszkania do osoby, która ją od Ciebie kupuje? Zobacz, jak przewieźć wannę.

Demontaż wanny i zabezpieczenie przed transportem

Jeśli wanna jest używana, należy ją przede wszystkim profesjonalnie zdemontować i tutaj konieczna jest wiedza, która pozwoli uniknąć ewentualnych zniszczeń. Pierwszy krok to odkręcenie przyłącza wody oraz syfonu, którym odprowadzana jest woda. Te elementy należy wyczyścić, osuszyć, zapakować do kartonowego pudełka i dokładnie zakleić pudełko. Wannę najlepiej zabezpieczyć kilkoma warstwami folii bąbelkowej – po prostu owinąć ją wielokrotnie lub obłożyć kawałkami kartonu (szczególnie ewentualne rogi) i zabezpieczyć stretchem. Jeśli jest ona nowa, najlepiej przewozić ją w fabrycznym opakowaniu.

Jak bezpiecznie przewieźć wannę?

Do przewozu wanny potrzebny jest bus lub jeszcze większy samochód. Najtrudniejszym krokiem jest załadowanie wanny na pojazd. Najlepiej zrobić to przy pomocy wózka widłowego, specjalnej windy lub najazdu, ale do umieszczenia w aucie potrzebne są dwie, a nawet 3 osoby. Wannę można przewieźć też na przyczepce samochodowej. W jednym i w drugim przypadku konieczne będzie dokładne zabezpieczenie jej pasami transportowymi. Dobrym rozwiązaniem jest też zwiększenie tarcia między wanną i podłożem dzięki zastosowaniu maty antypoślizgowej.

Transport wanny na własną rękę jest trudny, czasochłonny i często też kosztowny – szczególnie na dużych dystansach. W takim przypadku zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z usług firmy przewozowej, tym bardziej że taki transport wcale nie jest drogi. Jeśli znajdziesz firmę przewozową za pomocą serwisu Furgonetka Giełda, to przewóz może być nawet do 60% tańszy, niż wskazywałaby na to średnia cena rynkowa takiej usługi. Oczywiście zawsze warto dokładnie sprawdzić firmę przewozową, a w zleceniu podać jak najwięcej szczegółów dotyczących ładunku – jego wagę, wymiary, a nawet zdjęcia, bo to ułatwi firmom ocenę możliwości podjęcia takiego transportu.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły