Jak przewieźć wyspę kuchenną?

Zmieniasz aranżację kuchni i chcesz sprzedać używane meble? Budujesz nowy dom i urządzasz kuchnię od podstaw? Obecnie w większych kuchniach bardzo często stosuje się wyspy, które stanowią idealne miejsce na zlew lub przestrzeń roboczą. Transport wyspy kuchennej może się wydawać problematyczny, bo to duży i ciężki mebel, ale przy odpowiednim planowaniu możesz to zrobić nie tylko szybko, ale też tanio. Zobacz, jak przewieźć wyspę kuchenną.

Wyspa kuchenna może być meblem skonstruowanym na zamówienie i o określonych wymiarach, ale może być też standardowym elementem gotowego kompletu mebli kuchennych. Wyspy kuchenne zwykle mają wymiary ok. 80-90 cm wysokości i wymiary blatów 60×60 lub 100×100, ale konstrukcje te mają czasami też prostokątne blaty. Waga wyspy kuchennej może się wahać od 20 kg (wyspa na kółkach) do nawet 100 kg. Tak duże wymiary i waga w połączeniu ze specyficzną (często niemożliwą do demontażu) konstrukcją powodują, że transport wyspy kuchennej we własnym zakresie może być niemożliwy. Nie da się jej zmieścić do samochodu osobowego, a nie każdy dysponuje przyczepką samochodową lub chce się decydować na samodzielne przewożenie wyspy.

Jeśli dystans jest niewielki, to przewóz rzeczy o takiej specyfice nie sprawia tak dużego problemu, ale przy długich dystansach staje się to nie tylko bardzo problematyczne, ale wręcz nieopłacalne. Jazda z wyspą na dystansie kilkuset kilometrów może kosztować do kilkuset złotych – paliwo + zużycie samochodu + akcesoria mocujące + ewentualne wypożyczenie przyczepki + czas. W czasie takiego transportu marnujemy też czas, więc w wielu przypadkach lepiej zlecić taki przewóz firmie, która na co dzień zajmuje się transportem mebli. Giełda transportowa Furgonetka umożliwia Ci wystawienie darmowego ogłoszenia o poszukiwaniu transportu dla wyspy kuchennej.

Przygotowanie wyspy kuchennej do transportu

1. Jeśli istnieje możliwość rozmontowania wyspy kuchennej, to warto to zrobić. Zmniejszenie rozmiarów sprawi, że wyspa zajmie mniej miejsca, a jej przewóz będzie tańszy. Jeśli wyspa jest przeznaczona pod zlew, trzeba go wymontować. Jeśli nie ma możliwości rozkręcenia wyspy, trzeba ją dokładnie zabezpieczyć. Przede wszystkim wyjmujemy ewentualne szuflady i zdejmujemy wszystkie ruchome elementy.

2. Śrubki, nakrętki i kołki trzeba spakować w osobny woreczek – te elementy nie mogą podróżować niezabezpieczone razem z meblem, bo go zarysują. Najlepiej włożyć je do woreczka, a to umieścić w małym kartonowym pojemniku.

3. W trzeciej kolejności zaklejamy szafki mocną taśmą klejącą i owijamy wyspę dokładnie folią stretch. Jeśli chcesz jeszcze dokładniej zabezpieczyć mebel, warto obłożyć rogi specjalnymi styropianowymi narożnikami. Takie narożniki kupisz w markecie budowlanym, ale możesz też wykorzystać narożniki od mebli, okien a nawet sprzęty AGD (o ile pasują).

4. Wyspę o niewielkich wymiarach można umieścić na palecie – wtedy będzie ją można załadować na samochód przy pomocy wózka widłowego lub przetransportować do windy samochodowej za pomocą wózka paletowego.

Transport wyspy kuchennej

Transport wyspy powinien być zrealizowany w taki sposób, by mebel dotarł bezpiecznie na miejsce, a w tym przypadku najlepiej skorzystać z wiedzy doświadczonego przewoźnika. Oczywiście można przewieźć wyspę na przyczepce samochodowej lub w busie (o ile mamy taką możliwość). Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, pamiętaj dobrze przypiąć mebel pasami transportowymi. Im jest cięższy, tym większe zagrożenie sprawia w momencie hamowania albo na ostrych zakrętach. Oczywiście nawet mimo najlepszego zabezpieczenia nie można wykluczyć uszkodzenia wyspy, a w takim przypadku nikt nie pokryje tych strat. Zlecając przewóz firmie, Twój ładunek jest objęty ubezpieczeniem przewozowym, więc w razie szkody zostanie Ci wypłacone stosowne odszkodowanie.

Ile kosztuje transport wyspy kuchennej?

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje transport wyspy kuchennej? Nie ma jednej określonej ceny, dlatego że koszt przewozu wyspy kuchennej będzie zależny od jej gabarytów, wagi i długości planowanej trasy. Szczegółowa wycena zawsze jest podejmowana indywidualnie z wybranym przewoźnikiem. Możesz jednak oszacować, ile mniej więcej zapłacisz za transportu wyspy kuchennej.

Przykładowe zlecenie transportu wyspy kuchennej zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport wyspy kuchennej Lublin – Czeladź (343 km) – koszt transportu: 320 zł.

Chcesz tanio zlecić transport wyspy kuchennej? Nie zwlekaj – wystaw ogłoszenie na stronie https://gielda.furgonetka.pl/transportmebli i oszczędź czas.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły