Jak przewieźć  zabudowę kuchenną ze sprzętem AGD?

Przeprowadzasz się i zastanawiasz, jak przewieźć meble oraz sprzęt AGD? Każda przeprowadzka wiąże się z koniecznością przetransportowania dużych mebli i sprzętów, a we własnym zakresie często jest to po prostu niemożliwe albo bardzo ryzykowne.

Jak więc przewieźć sprzęt AGD, żeby było to bezpieczne, ale jednocześnie, by nie wydać zbyt dużo? O czym pamiętać, jak zabezpieczyć zabudowę i urządzenia?

Przygotowanie do transportu

Przy transporcie mebli i sprzętu AGD trzeba zadbać przede wszystkim o ostrożne przenoszenie. Jeśli jest tylko taka możliwość, sprzęty powinny być przenoszone pionowo, bo resztki płynów, które znajdują się np. w zmywarce, mogą zniszczyć niektóre elementy. Niektóre urządzenia będą wymagały więcej uwagi – przykładowo w pralce trzeba będzie zablokować bęben przy pomocy specjalnych śrub.

Sprzęty takie jak pralka, zmywarka, lodówka czy mikrofalówka najlepiej zabezpieczyć styropianowymi narożnikami i owinąć dokładnie folią. W zastępstwie narożników można wykorzystać kawałki tektury a mniejsze urządzenia, np. mikrofalówkę, spakować w kartonowe pudełka i wypełnić dokładnie wolną przestrzeń miękkim materiałem.

Wszystkie meble i sprzęty należy zabezpieczyć w samochodzie pasami transportowymi. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że przy ostrym skręcaniu albo intensywnym hamowaniu któryś z elementów się przechyli, a nawet przewróci i uszkodzi, jednocześnie uszkadzając też resztę ładunku. Wysyłka mebli musi być zawsze dobrze przemyślana od strony logistycznej, a im meble są droższe, tym bardziej nie powinno się oszczędzać na zabezpieczeniach.

Rozładunek i włączenie urządzeń

Sprzęty AGD nigdy nie powinny być uruchamiane od razu po ich dostarczeniu. Najlepiej odczekać minimum kilka godzin albo nawet 24 godziny. W tym czasie wszystkie pozostałości płynów znajdujących się w urządzeniach spłyną na swoje miejsce i nie będzie obawy, że po włączeniu uszkodzimy sprzęt. Ta zasada dotyczy nawet urządzeń, w których nie ma płynów, a które są przewożone w ujemnych temperaturach. Producenci zalecają odczekać minimum 8 godzin, by sprzęty „nabrały” wyższej temperatury.

Do przewiezienia zabudowy kuchennej będzie potrzebny samochód o większy gabarytach – dokładniej bus i to wyposażony w specjalne systemy mocowań, więc najlepiej, by takim transportem zajęła się profesjonalna firma przeprowadzkowa.

Transport zabudowy i sprzętu z firmą transportową

Doświadczona firma transportowa zajmuje się przeprowadzkami na co dzień, dysponuje odpowiednim pojazdem (często z windą) i wyposażonym w systemy mocowania. Znalezienie takiej firmy z wolnym terminem mogłoby być trudne, ale dzięki serwisowi Giełda Furgonetka możesz to zrobić szybciej, a dodatkowo zlecić tani transport. Firmy przewozowe zarejestrowane na giełdzie transportowej często szukają doładunków, czyli dodatkowych ładunków, którymi wypełnią miejsce w swoich pojazdach. Jeśli Twój sprzęt AGD i meble zmieszczą się w to wolne miejsce i zostaną zabrane „przy okazji”, zapłacisz za przewóz znacznie mniej, niż w momencie, kiedy przyszłoby Ci wynająć cały samochód. W ten sposób zlecisz transport AGD z Łodzi, Wrocławia, Krakowa i każdego innego miasta i mniejszej miejscowości w Polsce. Wystarczy tylko opisać sprzęty, jakie chcesz przewieźć, podać ich wagę, wymiary, ustalić termin i miejsce odbioru oraz miejcie dostawy.

Koszt transportu sprzętu AGD

Cena transportu AGD jest zależna od wymiarów i wagi sprzętu oraz planowanej trasy. Przykładowe zlecenia transportu sprzętu AGD, zreazliowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport sprzętu AGD Luboń – Mińsk Mazowiecki (355 km) – koszt transportu: 200 zł

transport sprzętu AGD – Warszawa – Dobrzeń Wielki (327 km) – koszt transportu: 150 zł

Zarejestruj się na stronie https://gielda.furgonetka.pl/ i skorzystaj z fachowych usług doświadczonych przewoźników. Wystaw za darmo swoje ogłoszenie a przeprowadzka będzie tania i szybka.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły