Jak przewieźć zamrażarkę?

Kupujesz lub sprzedajesz zamrażarkę? Udało się ją tanio kupić albo szybko znaleźć osobę, która odkupi ją od Ciebie? Chcesz przewieźć ten sprzęt bezpiecznie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Organizacja transportu gabarytowych sprzętów może się wydawać trudna, ale wbrew pozorom jest na to skuteczny sposób. Sprawdź, jak zorganizować transport zamrażarki nie tylko wyjątkowo szybko, ale też w bardzo korzystnej cenie.

Zamrażarka to bardzo potrzeby, ale jednocześnie bardzo trudny w transporcie sprzęt. Zamrażarka może mieć konstrukcję pionową lub poziomą. Wymiary tego sprzętu wahają się zwykle od 47 do 50 cm szerokości i od 80 do 85 cm długości (zamrażarka pionowa) lub od 90 do 100 cm szerokości i od 80 do 90 cm wysokości (zamrażarka pozioma). Urządzenie takie waży zwykle 20-50 kg, więc jest to dość sporo. Transport zamrażarki w samochodzie osobowym może się udać, ale tylko wtedy, kiedy masz duży bagażnik i/lub możliwość rozłożenia tylnej kanapy i gdy zamrażarka nie jest zbyt duża. Zwykle jednak przewożenie takiego sprzętu w osobówce jest albo niemożliwe, albo nazbyt niebezpieczne i wtedy lepiej zlecić przewiezienie specjalistom. W znalezieniu przewoźnika dysponującego odpowiednim pojazdem pomoże Ci giełda transportowa Furgonetka. Na giełdzie możesz za darmo wystawić ogłoszenie o poszukiwaniu transportu i zlecić tanio przewóz rzeczy w dowolne miejsce w kraju i w Europie.

Przygotowanie zamrażarki do transportu

1. Wyłącz zamrażarkę na kilka godzin przed transportem. Zwykle producenci podają, że trzeba wyłączyć to urządzenie 2-4 godziny wcześniej. Transportowanie zamrażarki od razu po wyłączeniu mogło się skończyć uszkodzeniem układu odpowiedzialnego za mrożenie.

2. Dokładnie opróżnij zamrażarkę. Nigdy nie przewoź zamrażarki wraz z zawartością, bo to grozi zepsuciem się jedzeniem i uszkodzeniem urządzenia. Wyjmij nie tylko zawartość, ale też szklane półki (jeśli są) i owiń je kilkukrotnie folią bąbelkową, a następnie zaklej taśmą i złóż wszystkie ze sobą, po czym ponownie zafoliuj.

3. Usuń lód i szron, a następnie dokładnie osusz wnętrze zamrażarki. Zamrażarkę trzeba w środku wytrzeć do sucha.

4. Zaklej drzwiczki taśmą klejącą i zafoliuj urządzenie stretchem. Jeśli masz fabryczne narożniki ze styropianu, możesz ich użyć do zabezpieczenia rogów urządzenia. Alternatywnie możesz przygotować prowizoryczne narożniki z kartonu, ale takie zabezpieczenie nie uchroni przed ewentualnymi wgnieceniami, a jedynie przed zarysowaniem i odpryskami.

5. Jeśli trzeba znieść zamrażarkę po schodach, powinny to zrobić dwie osoby. Urządzenie zawsze znosimy drzwiami do przodu i skraplaczem do tyłu. Najlepiej znosić zamrażarkę pod kątem 75 stopni. Procedura wnoszenia zamrażarki po schodach wygląda dokładnie tak samo.

6. Zamrażarkę można przewozić w pionie lub w poziomie. Metoda powinna być dobrana indywidualnie do charakteru zamrażarki oraz ilości miejsca w pojeździe lub na przyczepie. Zaleca się jednak, by – o ile to możliwe – przewozić zamrażarkę w pionie, bo to nie grozi uszkodzeniem mechanizmu tłoczącego.

Transport zamrażarki w pionie

W przypadku pionowego transportu wystarczy tylko postawić zamrażarkę w samochodzie, najlepiej w rogu i przymocować ją dokładnie pasami transportowymi do burt kontenera. Pionową zamrażarkę można przewozić w ten sposób również na palecie. Obecność palety ułatwia załadunek i rozładunek za pomocą wózka widłowego lub ręcznego paleciaka i windy.

Transport zamrażarki w poziomie

Transport zamrażarki na leżąco wymaga więcej dbałości. Jeśli zamrażarka jest wysoka i nie da się jej postawić, trzeba ją przewozić w poziomie, a wtedy konieczne jest zadbanie o to, by była ułożona na właściwym boku. Strona tłoczna zamrażarki powinna się znajdować u góry, a urządzenie można włączyć dopiero na minimum 12 godzin po rozładunku i postawieniu do pionu. Wielu producentów zaleca nawet, by odczekać do 24 godzin, zanim włączymy zamrażarkę.

Koszt transportu zamrażarki

Nie ma jednej ustalonej ceny, bo koszt przewozu zamrażarki zależy od jej wagi, wielkości i długości planowanej trasy. Każdorazowo zlecenie takie jest wyceniane indywidualnie. Możesz jednak oszacować, ile mniej więcej będzie kosztował transport zamrażarki.

Przykładowe zlecenie transportu zamrażarki zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport zamrażarki Nowy Dwór Mazowiecki – Ruda Śląska (355 km) – koszt transportu: 120 zł.

Chcesz zlecić transport zamrażarki? Zrób to na stronie https://gielda.furgonetka.pl/transportsprzetuagd. Zaoszczędzisz dzięki temu czas i pieniądze

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły