Jak szybko i tanio przeprowadzić się do akademika?

Czas przeprowadzek do akademików przypada zwykle na wrzesień i październik, ale czasami studenci przenoszą się również w czasie trwania semestru. Konieczność pogodzenia nauki, przeprowadzki, a często też pracy wymaga właściwego zaplanowania czasu. Rozpoczynając studia często nie posiadamy jeszcze auta, więc zorganizowanie przewozu, nawet z pomocą znajomych może być ciężkie, bo o ile ktoś już posiada samochód jest on zwykle nieduży i stary. W takim przypadku przeprowadzka mogłaby trwać nawet kilka dni. Sprawdź, jak szybko i tanio przeprowadzić się do akademika.

Przeprowadzka do akademika i formalności

Zdecydowanie najlepiej jest znaleźć akademik możliwie blisko uczelni, bo to pozwoli oszczędzić czas i pieniądze na dojazdy. W przypadku większej odległości szczególnie ważna jest komunikacja. Sprawdź, czy w okolicy znajduje się dobry węzeł komunikacyjny i nie będziesz musiał jeździć w korkach 3 godziny z i na uczelnię. Kiedy już uda Ci się znaleźć odpowiedni akademik, trzeba złożyć w jego sekretariacie komplet wymaganych dokumentów. W każdym przypadku mogą być one inne, a szczegółowe informacje znajdziesz zawsze na stronie internetowej konkretnego akademika. Zwykle student musi przedstawić zaświadczenie o dochodach rodziców oraz własnych, a także zaświadczenie z ZUS-u o wysokości całkowitej składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli władze akademika wydadzą zgodę na przeprowadzkę.

Co należy zabrać do akademika?

Bagaż każdego studenta nieco się różni, ale pewne rzeczy są niezbędne bez względu na indywidualną sytuację. Podstawową kwestią jest wyżywienie i przygotowanie posiłków. Niestety pokoje w akademikach nie mają odrębnych kuchni, a te wspólne często nie mają wystarczająco dużo miejsca i sprzętu. Co za tym idzie, studentowi przyda się z pewnością mini lodówka. Warto wziąć ze sobą również czajnik elektryczny, żeby nie stać w nieustannej kolejce po wrzątek. Warto mieć ze sobą również: garnek, patelnie, rondelek, talerze, sztućce i kubek. Przydadzą się podstawowe artykuły kuchenne takie jak miski, chochelka, tarka do warzyw, deska do krojenia czy nóż.

Każdy student doceni korzyści płynące z posiadania własnej lampki biurkowej, przedłużacza, żelazka i suszarki do włosów. Z rzeczy osobistych oprócz ubrań i artykułów higienicznych niezbędne będą kapcie, parasol, pościel, koc, ręczniki i wieszaki na ubrania.

Jak zorganizować przeprowadzkę do akademika?

Większość studentów prosi o pomoc w przeprowadzce swoich bliskich dysponujących odpowiednio dużymi samochodami. W wielu przypadkach cały bagaż można przewieźć autem osobowym na jeden lub na dwa razy.

Jeśli nie masz osoby, która mogłaby przewieźć Twoje rzeczy, wystaw darmowe ogłoszenie w serwisie Furgonetka Giełda i znajdź szybko firmę, która pomoże Ci w przeprowadzce.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły