Jak transportować szafę pancerną?

Wielkość i waga szafy pancernej może skutkować problemami w jej transporcie. Takiego mebla nie da się przewieźć w samochodzie osobowym – potrzebny jest samochód dostawczy. W wielu przypadkach załadowanie szafy pancernej wymaga też posiadania w aucie windy.

Szafy pancerne są wykorzystywane przede wszystkim w firmach – do przechowywania pieniędzy czy ważnych dokumentów. Przedsiębiorstwa często zmieniają swoje lokalizacje albo otwierają nowe punkty, więc transport szaf pancernych jest dzisiaj właściwie na porządku dziennym. Przeprowadzka z taką szafą i innym wyposażeniem powinna być zorganizowana szybko oraz sprawnie, by uniknąć przestojów w pracy i jednocześnie tak, by zagwarantować bezpieczeństwo transportu. Kluczem do udanej przeprowadzki jest odpowiedni plan działania, bezpieczne pakowanie i pomoc doświadczonej firmy transportowej. Często w pakowaniu oraz przewożeniu wyposażenia firmowego biorą udział sami pracownicy, ale niestety nie są oni w stanie wykonać wszystkich zadań tak dobrze, jak profesjonaliści pracujący w branży przeprowadzkowej. Takie cięcie kosztów transportu nie zawsze wyjdzie firmie na dobre.

Szafa pancerna w transporcie

Przewóz drobnego wyposażenia to nic w porównaniu do transportu szafy pancernej i innych gabarytowych mebli czy sprzętów. Wiele maszyn produkcyjnych ma tak duże rozmiary, a dodatkowo są tak wartościowe, że nie można ich przenieść czy przewieźć we własnym zakresie. Nie każdy element wyposażenia można też rozkręcić na części i tak właśnie jest w przypadku szafy pancernej. Niestety trzeba ją przewozić w całości, a do tego potrzebna jest siła mięśni i specjalne wózki transportowe. Ręczne załadowanie na samochód szafy o wadze kilkuset kilogramów nie jest bezpieczne ani dla samego mebla, ani dla osób, które próbują to zrobić.

Przed transportem trzeba owinąć szafę folią lub obłożyć kartonami i okleić taśmą klejącą. Najlepiej transportować szafę na palecie i przytwierdzoną do ścian ładowni pasami transportowymi. Pytanie tylko, gdzie znaleźć firmę, która podejmie się takiego zadania? Najlepszym rozwiązaniem jest wystawienie ogłoszenia na giełdzie transportowej w serwisie Furgonetka Giełda, który zrzesza ona doświadczonych przewoźników specjalizujących się w takich przejazdach

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły