Jak zorganizować transport desek?

Jak tanio i bezproblemowo zorganizować transport desek? Kupujesz deski, a może je sprzedajesz i nie wiesz, jak je przewieźć? Transport desek może być problematyczny, bo to duże i ciężkie przedmioty. Przewiezienie desek może być konieczne w różnych sytuacjach, kiedy np. budujesz dom i potrzebujesz desek na wiązanie dachu albo kiedy kończysz budowę, zostały Ci niepotrzebne deski i chcesz je sprzedać. Tartak zwykle przywozi deski do klientów, bo ma własne środki transportu, ale czasami taniej jest kupić drewno od kogoś, komu zostało ono po budowie i wtedy może się pojawić problem z transportem.

Jak przygotować deski do transportu?

Deski o długości do 120 cm można przewozić na paletach i tym samym ułatwić sobie transport oraz załadunek i rozładunek. Desek nie trzeba specjalnie zabezpieczać. Wystarczy tylko spiąć je ze sobą, żeby się nie przesuwały i zabezpieczyć palety – podłożyć pod nie antypoślizgowe materiały albo dokładnie wypełnić deskami przestrzenie między paletami. Jeśli deski nie są zaimpregnowane, konieczne będzie przewożenie ich w warunkach odpowiedniej temperatury i z zapewnieniem swobodnej cyrkulacji powietrza. Jeśli temperatura transportu nieimpregnowanych desek będzie niewłaściwa, to mogą się odkształcić i stać się całkowicie bezużyteczne.

W przypadku ładunku o wadze do 700 kg możesz wykorzystać przyczepkę samochodową. Jeśli deski będą wystawały z przyczepki na więcej niż pół metra, to konieczne jest oznaczenie ich czerwoną chorągiewką. Jeżeli wieziesz je w nocy lub w warunkach złej widoczności, konieczna będzie też czerwona lampka sygnalizująca wystający ładunek. Może być to nawet lampka rowerowa, byleby jej światło było dobrze widoczne. Taka metoda transportu będzie z pewnością tania, a dodatkowo też zapewni deskom odpowiedni przepływ powietrza. Niestety trudno będzie zabezpieczyć deski przed działaniem czynników atmosferycznych. Oczywiście możesz je przykryć specjalną plandeką, ale ona nie gwarantuje maksymalnej szczelności.

Transport desek z firmą przewozową

W sytuacji, kiedy nie masz przyczepy lub Twoje deski są zbyt długie, by je zmieścić na przyczepie, trasa jest zbyt długa albo po prostu nie masz czasu, żeby samodzielnie przewieźć deski, skorzystaj z usług firmy transportowej. Przewóz desek o dużych wymiarach i problematycznych w transporcie zawsze najlepiej jest zlecać profesjonalistom, bo oni dysponują odpowiednimi pojazdami, a dodatkowo mają wiedzę i doświadczenie w podobnych przewozach. Firma transportowa może przewieźć naraz naprawdę bardzo dużo desek, tyle, ilu Ty na pewno nie zdołasz włożyć na przyczepkę.

Zanim zaczniesz szukać przewoźnika, który mógłby przewieźć deski, rozważ opcję doładunku. To nic innego, jak dodatkowy ładunek, który przewoźnik zabiera „przy okazji”. Jeśli i tak jedzie w to samo miejsce albo w tym samym kierunku, w którym chcesz przewieźć deski i ma miejsce w przestrzeni ładunkowej, to może zabrać Twoje deski za cenę niższą, niż koszt wynajęcia pojazdu specjalnie w celu przewiezienia tych desek. Przewoźnika szukającego doładunków znajdziesz w serwisie Giełda Furgonetka. Wystawisz tam darmowe ogłoszenie o poszukiwaniu transportu dla swoich desek i zgłoszą się do Ciebie przewoźnicy, którzy wykonują takie zlecenia przewozowe. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzesz to, które spełnia Twoje oczekiwania i ustalisz szczegóły bezpośrednio z przewoźnikiem.

Koszt transportu desek

Cena transportu desek będzie zależna od ich ilości, wymiarów i wagi a także trasy. Przykładowe zlecenia transportu desek, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport desek Jędrzejów – Jeziorany (463 km) – propozycja kosztów transportu: 500 zł

transport desek Osielec – Rypin (488 km) – propozycja kosztów transportu: 300 zł

Jeśli chcesz przewieźć deski, interesuje Cię opcja doładunku, wolisz zaoszczędzić, a jednocześnie nie obniżać standardu przewozu, to zarejestruj się na stronie https://gielda.furgonetka.pl/ i wystaw swoje ogłoszenie.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły