Jak zorganizować transport między Polską a Belgią?

Musisz przewieźć do Belgii duży lub ciężki ładunek? Nie wiesz, ile będzie kosztował taki transport i jak go najkorzystniej załatwić? W tym przypadku do wyboru masz dwa rozwiązania. Zobacz, które z nich będzie lepsze w Twojej sytuacji.

Planowanie transportu między Polska a Belgią

W momencie, kiedy Twój ładunek jest niewielki – jego waga i gabaryty pozwalają go zmieścić w samochodzie osobowym, najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielny transport. Jeśli jedziesz do Belgii na wakacje albo do pracy, to podręczny bagaż z powodzeniem zmieścisz do swojego samochodu i zaoszczędzisz na transporcie. W końcu i tak jedziesz do Belgii, więc nie ma sensu wysyłać swoich rzeczy paczką ani zlecać komuś ich przewiezienia.

W takiej sytuacji oczywiście musisz odpowiednio zaplanować trasę. Warto w tym celu skorzystać nie tylko z nawigacji, ale też z Map Google, które dadzą Ci informacje o możliwych trasach, ich długości oraz czasie, jaki jest potrzebny na pokonanie całego dystansu. Zaplanuj trasę korzystając z tego narzędzia i uwzględnij w niej postoje na odpoczynek. Najlepiej byłoby rozbić taką trasę na dwa dni (przenocować np. w połowie drogi), jeśli jedziesz do Belgii sam. Jeśli w samochodzie będzie dwóch kierowców, można pokonać ten dystans bez zatrzymywania się na nocleg, ale konieczne będą dość częste postoje.

Do Belgii możesz jechać bez wizy. Dzięki porozumieniu o wolnym przepływie osób, do przekroczenia granicy wystarczy Ci tylko dowód osobisty. Nie musisz dopełniać żadnych formalności – rzeczy na własny użytek przewieziesz bez zezwolenia.

Transport między Polską a Belgią z firmą przewozową

Kiedy nie musisz osobiście jechać do Belgii, bo nie masz takiej potrzeby albo w sytuacji, kiedy Twój ładunek nie zmieści się do samochodu osobowego, najlepiej zlecić ich przewiezienie firmie transportowej. Takie firmy mają doświadczenie w przewozie różnego rodzaju ładunków. Jedne specjalizują się w przewożeniu mebli, inne w transporcie maszyn i pojazdów.

Firmę, która wykona transport na trasie Polska – Belgia znajdziesz z pomocą serwisu Giełda Furgonetka. Giełda Furgonetka to giełda transportowa, która pośredniczy w zlecaniu transportu. Żeby znaleźć przewoźnika za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka, wystarczy wystawić darmowe ogłoszenie transportowe. Na Twoje ogłoszenie odpowiedzą firmy, które jeżdżą z Polski do Belgii i mają odpowiedni samochód, którym można przewieźć Twój ładunek

Możesz zaoszczędzić nawet do 60% na transporcie do Belgii. Dodaj bezpłatne ogłoszenie na https://gielda.furgonetka.pl/transportdobelgii a Twój ładunek zostanie szybko, tanio i bezpiecznie dostarczony do Belgii.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły