Jak zorganizować transport między Polską a Danią?

Chcesz przewieźć do Danii jakiś duży i ciężki ładunek? Zastanawiasz się, jak zrealizować taki transportu i ile to może kosztować? Ciekawi Cię sposób organizacji transportu i masz zamiar zadbać o jego maksymalne bezpieczeństwo? Sprawdź, jak do tego podejść.

Planowanie transportu między Polską a Danią

Danię od Polski dzieli dystans prawie tysiąca kilometrów. Przykładowo z Poznania do Odense jest niemalże 850 km, natomiast z Warszawy do stolicy Danii – Kopenhagi, ponad 1000 km. To bardzo duży dystans, więc wymaga odpowiedniego zaplanowania. Jeśli jedziesz do Danii z niewielkim ładunkiem, który mieści się do samochodu osobowego, musisz dobrze przemyśleć trasę. Przy trasie przekraczającej 1000 km najlepszym rozwiązaniem byłoby podzielenie jej na dwa etapy i nocny odpoczynek mniej więcej w połowie trasy. Jeśli jedziesz z drugim kierowcą, można przejechać tę trasę „na raz”. Ważne jest tylko by wcześniej dobrze przygotować samochód i przewożony ładunek.

Bezpiecznie przewieziesz na takiej trasie właściwie tylko te rzeczy, które nie są zbyt kruche i delikatne. Samochód osobowy z zasady nie jest przystosowany do przewożenia delikatnych ładunków i nawet najlepsze sposoby zabezpieczenia mogą zawieść, z czego musisz sobie zdawać sprawę. Jeśli mimo wszystko podejmujesz to ryzyko, pamiętaj, że trzeba będzie dokładnie spakować wszystkie rzeczy, a te cięższe dodatkowo zamocować w pojeździe, by nie przemieściły się w momencie mocnego hamowania.

Przed wyjazdem sprawdź stan klocków hamulcowych i tarcz, skontroluj kondycję opon i ciśnienie w oponach oraz poziomy płynów eksploatacyjnych. Pamiętaj też o zabraniu zapasowych płynów oraz koła zapasowego i najlepiej też kilku litrów paliwa. Zapoznaj się z podstawowym wyposażeniem, jakie trzeba mieć w aucie w Danii i zabierz ze sobą pieniądze na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Transport między Polską a Danią z firmą transportową

Jeśli nie ma potrzeby, byś jechał osobiście razem z ładunkiem do Danii, zleć jego przewiezienie firmie transportowej. Przewoźnika znajdziesz za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka. Firmy transportowe zarejestrowane w serwisie Giełda Furgonetka mają doświadczenie w realizacji różnego rodzaju transportów. Gwarantują rzetelność oraz usługi dodatkowe, takie jak załadunek i rozładunek, a nawet pomoc w zniesieniu i wniesieniu ładunku po schodach. Zlecenie transportu przez serwis Giełda Furgonetka jest nie tylko bardzo wygodne, ale też dużo tańsze niż normalnie.

Chcesz zaoszczędzić nawet do 60% na transporcie do Danii? Nie zwlekaj, dodaj bezpłatne ogłoszenie już dziś na https://gielda.furgonetka.pl/transport. A jeśli planujesz przeprowadzkę lub przewóz większej ilości gabarytowych ładunków jak np. meble czy sprzęty biurowe, zajrzyj na https://gielda.furgonetka.pl/przeprowadzki. Przewóz ładunków do Danii jeszcze nigdy nie był tak prosty!

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły