Jak zorganizować transport miedzy Polską a Francją?

Chcesz coś przetransportować do Francji? Przeprowadzasz się i musisz zabrać swoje rzeczy? Sprzedajesz coś do Francji? Jak w takim przypadku zorganizować przewóz? Przejazd na trasie Polska – Francja jest dość dużym wyzwaniem, ale z dobrym planowaniem można temu podołać.

Planowanie transportu między Polską a Francją

Najważniejsze podczas transportu rzeczy na dużych trasach jest odpowiednie planowanie. Im lepiej zaplanujesz przejazd, tym łatwiej i szybciej uda Ci się pokonać daną trasę. Długość trasy do Francji wynosi ponad 1000 km. Przykładowo z Warszawy do Paryża jest ponad 1500 km. To ogromne wyzwanie, bo niestety przejazd będzie długi i trudny. Musisz się przygotować na zmieniające się warunki atmosferyczne, różnego rodzaju roboty i wypadki pod drodze. Im lepiej zaplanujesz trasę, tym będzie mniej męcząca.

W planowaniu trasy skorzystaj z nawigacji albo z Map Google, które dość precyzyjnie wytyczają trasy i informują o ich poszczególnych etapach. Przed wyjazdem sprawdź dobrze swój samochód – szczególną uwagę zwróć na poziomy płynów eksploatacyjnych i na stan opon, a także ciśnienie w oponach. Dobrze spakuj swoje rzeczy, pamiętając o ich odpowiednim zabezpieczeniu, a następnie zamocuj je w pojeździe, aby nie przemieszczały się na zakrętach lub przy intensywnym hamowaniu i… w drogę!

Transport między Polską a Francją z firmą transportową

Jeśli wielkość albo ciężar Twojego bagażu przekraczają możliwości załadunkowe samochodu, najlepiej zlecić transport firmie wyspecjalizowanej w przewozie podobnych ładunków. W sytuacji, kiedy masz do przewiezienia meble, motocykl, sprzęt kuchenny albo maszynę rolniczą, właściwie najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie tego firmie transportowej. Firma transportowa ma ubezpieczenie OCP, czyli specjalne ubezpieczenie transportowanych ładunków. Jeśli w czasie transportu ładunek ulegnie uszkodzeniu, otrzymasz odszkodowanie. Jeśli samodzielnie przewozisz coś na trasie Polska – Francja i uszkodzisz ładunek, nie otrzymasz żadnej gratyfikacji od swojego ubezpieczyciela, dlatego że takich ładunków nie obejmuje ani ubezpieczenie OC, ani AC.

W znalezieniu firmy transportowej, która przewiezie ładunek, pomoże Ci serwis Giełda Furgonetka. Giełda transportowa Furgonetka łączy przewoźników podróżujących z Polski do Francji z osobami, które chcą zlecić transport na tej trasie. Żeby znaleźć przewoźnika zainteresowanego wykonaniem zlecenia, wystarczy tylko wystawić stosowne ogłoszenie. Wystawianie ogłoszeń jest całkowicie darmowe, a poza tym masz pełną kontrolę nad tym, kto będzie transportował Twój ładunek. Samodzielnie wybierzesz przewoźnika spośród wszystkich, którzy odpowiedzą na Twoje ogłoszenie.

Chcesz zaoszczędzić nawet do 60% na transporcie do Francji? Nie zwlekaj, dodaj bezpłatne ogłoszenie już dziś na https://gielda.furgonetka.pl/transportdofrancji.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły