Jak zorganizować transport między Polską a Irlandią?

Zastanawiasz się, ile kosztuje transport na trasie Polska – Irlandia? Musisz przewieźć coś do Irlandii i nie wiesz, jak to najlepiej zorganizować? Jechać samemu, czy wynająć do tego firmę? Podpowiadamy, jak zorganizować taki transport w obu przypadkach.

Planowanie transportu między Polską a Irlandią

Samodzielna jazda na trasie Polska – Irlandia jest z pewnością wyczerpująca, bo dystans jest bardzo duży. Z Polski do Irlandii jest ponad 2000 km, więc nie da się tego dystansu przejechać na jeden raz, jeśli nie mamy przy sobie drugiego kierowcy. Trasa obejmuje różnego rodzaju drogi, a w dodatku pewien odcinek trzeba pokonać promem. To wszystko wymaga odpowiedniego planowania i przygotowania sobie dokładnej trasy przejazdu.

Jeśli jedziesz do Irlandii do pracy albo na wakacje własnym samochodem, to możesz zabrać ze sobą tylko tyle bagażu, ile zmieści się w pojeździe. Samochodem na pewno nie przeprowadzisz się do Irlandii ze wszystkimi potrzebnymi rzeczami. Nawet przy małym bagażu musisz oczywiście pamiętać o dopilnowaniu, by nie została przekroczona DMC Twojego pojazdu. Przypominamy, że DMC liczy się sumując wagę pojazdu, bagażu, kierowcy i paliwa. Trasa do Irlandii będzie ponadto przebiegała przez kilka krajów, a w każdym z tych krajów obowiązują inne przepisy drogowe i inne taryfikatory mandatów. Każdy kraj ma też własne wytyczne odnośnie do obowiązkowego wyposażenia samochodu. W Irlandii jest to trójkąt ostrzegawczy, gaśnica i apteczka pierwszej pomocy, ale zaleca się też wożenie ze sobą kamizelki odblaskowej

W planowaniu trasy między Polską a Irlandią wykorzystaj wszystkie dostępne metody – nawigację, standardową mapę i mapy Google. Opracuj taką trasę, jaka pozwoli Ci ominąć remonty dróg i zwróć też uwagę na konieczność zorganizowania sobie po drodze przerwy na nocny odpoczynek. Trasa do Irlandii jest tak długa, że bez jednej albo dwóch takich przerw się po prostu nie obejdzie.

Transport między Polską a Irlandią z firmą transportową

Jeśli masz do przewiezienia duży lub ciężki bagaż, to transport na trasie Polska – Irlandia najlepiej będzie zlecić wyspecjalizowanej firmie przewozowej. Przewoźnicy jeżdżący do Irlandii specjalizują się w przewozie różnego rodzaju ładunków. To mogą być motocykle lub quady, dzieła sztuki i inne cenne przedmioty, meble, maszyny albo elektronika. Najłatwiej znaleźć przewoźnika za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka. Firmy transportowe zarejestrowane w serwisie Giełda Furgonetka mogą zaoferować transport nawet do 60% taniej niż wskazywałyby na to ceny rynkowe.

Chcesz zaoszczędzić na transporcie do Irlandii? To takie proste! Dodaj bezpłatne ogłoszenie już dziś na https://gielda.furgonetka.pl/transport. A jeśli planujesz przeprowadzkę i musisz przetransportować gabarytowe meble czy sprzęty biurowe na trasie Polska – Irlandia, zajrzyj na https://gielda.furgonetka.pl/przeprowadzki.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły