Jak zorganizować transport między Polską a Norwegią?

Planujesz przetransportowanie czegoś na trasie Polska – Norwegia? Nie wiesz, ile to może kosztować? Zastanawiasz się, czy lepiej przewieźć rzeczy samodzielnie, czy to komuś zlecić? Zobacz, jak to zaplanować i jaki będzie koszt transportu.

Planowanie transportu między Polską a Norwegią

Polskę i Norwegię dzieli naprawdę bardzo duży dystans. Trasa z Krakowa do Oslo to ponad 1600 km, natomiast do Tromsø jest ponad 2700 km. Jeśli i tak jedziesz do tego kraju, to podręczne rzeczy możesz zabrać ze sobą w samochodzie osobowym albo w busie. Wjazd na teren Norwegii nie wymaga wizy. Wjedziesz tam z osobistymi rzeczami na podstawie dowodu osobistego na mocy porozumienia Schengen.

Trasę będzie trzeba dobrze zaplanować. Jedni kierowcy wolą poruszać się głównie autostradami, bo to pozwala im dojechać na miejsce szybciej, a inni preferują wolniejsze, ale też o wiele spokojniejsze boczne drogi. Wybór trasy pozostaje w Twojej gestii, ale musisz pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim sprawdź zasady obowiązujące na norweskich drogach – dozwolone prędkości i obowiązkowe wyposażenie auta. Mandaty karne w innych krajach europejskich są znacznie wyższe niż w Polsce, więc nie ma sensu ryzykować. Po drugie dokładnie sprawdź stan techniczny samochodu. Weź też pod uwagę DMC swojego auta i pamiętaj, że trzeba ją obliczyć, sumując masę samochodu, kierowcy, zatankowanego paliwa i bagażu. W przypadku kontroli drogowej i stwierdzenia przeładowania zapłacisz wysoką karę. Trasę zaplanuj z użyciem nawigacji, ale pamiętaj wziąć ze sobą również mapę. Zawsze może się zdarzyć, że nawigacja zawiedzie, a bez mapy będzie Ci się trudno odnaleźć. W trasę warto zabrać ze sobą także zapas płynów eksploatacyjnych i przynajmniej kilka litrów paliwa – w razie, gdyby zabrakło go na długo przed kolejną stacją benzynową. Pamiętaj, że dowóz paliwa jest drogą usługą.

Transport między Polską a Norwegią z firmą przewozową

Jeśli nie chcesz lub nie możesz wykonać transportu z Polski do Norwegii samodzielnie, zleć to firmie przewozowej znalezionej za pośrednictwem serwisu Furgonetka Giełda. Serwis jest giełdą transportową, która zrzesza firmy przewozowe oferujące transport w ramach doładunków. Doładunek do dodatkowy ładunek do tego, co firma ma już zaplanowane do przewiezienia na danej trasie. Jeśli chcesz zlecić transport między Polską a Norwegią, wystaw darmowe ogłoszenie w serwisie Giełda Furgonetka i poczekaj na zgłoszenia firm, które pokonują tę trasę. Później ze wszystkich zgłoszeń wybierz firmę oferującą najatrakcyjniejsze warunki i załatw formalności z poziomu serwisu

Chcesz zaoszczędzić nawet do 60% na transporcie do Norwegii? Nie zwlekaj, dodaj bezpłatne ogłoszenie już dziś na https://gielda.furgonetka.pl/transport. A jeśli planujesz przeprowadzkę i musisz przetransportować gabarytowe meble czy sprzęty biurowe, zajrzyj na https://gielda.furgonetka.pl/przeprowadzki. Transport na trasie Polska – Norwegia jeszcze nigdy nie był tak prosty!

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły