Jak zorganizować transport międzynarodowy z Bydgoszczy?

Bydgoszcz jest siedzibą województwa kujawsko-pomorskiego. To miasto zlokalizowane w przepięknej scenerii polskich jezior i lasów. Przez Bydgoszcz przechodzi między innymi droga ekspresowa S5, ale z tego miasta łatwo jest dojechać właściwie w każdy zakątek kraju i Europy. Mieszkasz w Bydgoszczy i chcesz zaplanować transport międzynarodowy z Bydgoszczy? Zależy Ci na tanim rozwiązaniu, ale chcesz też, by było bezpieczne? Przekonaj się, jak zorganizować transport międzynarodowy z Bydgoszczy.

Organizacja transportu to nie lada wyzwanie, a szczególnie, kiedy chodzi o transport międzynarodowy. Część osób planujących przeprowadzkę czy sprzedaż maszyn lub pojazdów decyduje się przewieźć rzeczy we własnym zakresie, a inni korzystają z pomocy firm transportowych. Transportu mogą wymagać różne przedmioty, sprzęty i urządzenia. Począwszy od tych drobnych, mieszczących się nawet w najmniejszych osobówkach, po te gabarytowe, przy których zastosowanie ma transport międzynarodowy do 3,5 t realizowany samochodem dostawczym.

Organizacja transportu międzynarodowego z Bydgoszczy

Sposób transportu musi być każdorazowo dostosowany do wielkości i rodzaju ładunku. Inaczej sprawa będzie wyglądała w przypadku drobnego sprzętu, który można wysłać kurierem międzynarodowym, a inaczej, gdy w grę wchodzi np. zabytkowy zestaw mebli sprzedawany za granicę. Kiedy przewozisz coś samodzielnie, musisz odpowiednio zaplanować trasę. Tutaj z pomocą przyjdzie nawigacja samochodowa, w której można łatwo wybrać konkretny rodzaj trasy, np. optymalną, szybką, krótką, bezpieczną lub łatwą. Warto sprawdzić na trasie lokalizacje stacji benzynowych oraz MOP-ów.

Zabezpieczenie transportu

Szczególną uwagę zwróć też na zabezpieczenie przewożonych rzeczy. Nie można tego traktować po macoszemu, bo wszelkie uchybienia w sposobie zabezpieczenia i pakowania mogą się skończyć zniszczeniami, a tego przecież nie chcesz. Warto się wyposażyć w wystarczającą ilość taśmy klejącej, foli stretch i bąbelkowej oraz w pudełka kartonowe. Wszystkie przedmioty wchodzące w skład ładunku powinny być jak najlepiej zapakowane, przy czym w miarę możliwości należy je zdemontować. Rozkręcenie mebli lub urządzeń (jeśli to możliwe), zmniejsza gabaryty ładunku i jednocześnie pozwala oszczędzać na transporcie. Mimo nawet najlepszych zabezpieczeń nigdy nie wiadomo, czy dowiedziesz ładunek bezpiecznie na miejsce. Jeśli istnieje podejrzenie, że to może być trudne, lepiej zlecić transport profesjonalnej firmie przewozowej. Taką firmę znajdziesz z pomocą serwisu Furgonetka Giełda.

Jak znaleźć firmę transportową?

Furgonetka Giełda to giełda transportowa zrzeszająca firmy przewozowe i klientów szukających transportu dla swoich ładunków. W serwisie zarejestrowanych jest ponad 4800 firm transportowych posiadających licencje transportowe i dysponujących dobrze przystosowanymi pojazdami. Wiedza i doświadczenie przewoźników pozwala na szybki i bezpieczny transport do dowolnego kraju. Przewoźnicy zarejestrowani w serwisie Furgonetka Giełda oferują bardzo korzystne ceny transportu. Zlecający nie musi samodzielnie dzwonić czy pisać do poszczególnych firm z zapytaniem o możliwość zlecenia transportu. W serwisie Furgonetka Giełda to firmy transportowe zabiegają o zlecenia klientów. Oferują konkurencyjne stawki, ale jednocześnie profesjonalne usługi. Większość firm ma ubezpieczenie OCP, a każda firma wystawia rachunki lub faktury. Zlecenie transportu przez giełdę transportową jest banalnie proste. Po założeniu konta wystarczy się zalogować i dodać ogłoszenie. Do wypełnienia jest kilka rubryk, między innymi rubryki z miejscem odbioru ładunku i miejscem jego dostawy. Dodatkowo można dodać też zdjęcia albo nawet ustalić własny budżet na przewóz. W takim przypadku masz pełną kontrolę nad kosztami, bo uzyskasz zgłoszenia tylko od firm, które mogą przewieźć ładunek w ustalonej przez Ciebie cenie. Przed wyborem konkretnej firmy możesz też sprawdzić opinie o poszczególnych przewoźnikach.

Zaoszczędź na transporcie nawet do 60% ceny. Wystaw darmowe ogłoszenie transportowe w serwisie www.gielda.furgonetka.pl.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły