Jak zorganizować transport międzynarodowy z Gdyni?

Gdynia to jedno z trzech miast wchodzących w skład Trójmiasta. Bliskość do Morza Bałtyckiego i doskonała infrastruktura drogowa czynią to miasto niezwykle popularnym. Gdynia cieszy się nie tylko z turystów, ale też ze świetnie rozwijającego się handlu i usług. Mieszkasz w tym mieście i chcesz zlecić transport międzynarodowy z Gdyni? Masz do przewiezienia duże, ciężkie lub delikatne towary? Zobacz, jak właściwie zorganizować transport międzynarodowy z Gdyni.

Gdynia transportem stoi i jest to transport nie tylko morski, ale również drogowy. Z tego miasta wysyła się za granicę mnóstwo towarów. Jeśli Twoja firma zdobywa zagraniczne rynki albo gdy wysyłasz coś za granicę do rodziny lub znajomych, musisz załatwić transport. Nie może być to przypadkowy sposób transportu, tylko bardzo przemyślany i korzystny finansowo transport międzynarodowy do 3,5 t. Podobnie sprawa wygląda w momencie, gdy chcesz się przeprowadzić z Gdyni za granicę, np. do Włoch czy do Anglii. Im dokładniej zaplanujesz transport, tym będzie on szybszy, łatwiejszy i tańszy.

Organizacja transportu międzynarodowego z Gdyni

Zanim zabierzesz się za organizację transportu, musisz sobie zadać kilka prostych pytań. Przede wszystkim ważne jest to, gdzie chcesz przetransportować swój ładunek, bo trzeba wcześniej zaplanować trasę. W większości przypadków najlepsza będzie główna trasa – autostrada lub droga ekspresowa, ale często poszczególne odcinki autostrad są płatne, więc musisz wcześniej dokładnie sprawdzić przebieg trasy. Lepiej nie robić tego ze zwykłą mapą, bo mapy są często nieaktualne. Nie uwzględniają robót drogowych, nowych fotoradarów i nowo otwartych odcinków dróg. Lepsza będzie nawigacja z aktualną mapą albo Mapy Google. Dzięki mapom Google łatwo wyznaczysz trasę, sprawdzisz jej długość i dokładny przebieg. Możesz też zrobić wydruk z Map Google i posługiwać się nim w drodze. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z opcji powiększenia trasy i wydrukować ją na dwóch, trzech czy czterech kartkach.

Ładunek przewożony za granicę musi być odpowiednio zabezpieczony. Nie chodzi o wymogi prawne, ale o zagwarantowanie towarom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Ryzyko uszkodzenia ładunku wzrasta wraz z długością trasy. Nie można podać ogólnych zasad zabezpieczania ładunku, dlatego że każda przewożona rzecz jest inna. Jedno jest natomiast pewne, że żadna część ładunku nie powinna się bezpośrednio stykać z ładownią lub innym ładunkami. Wszystkie elementy muszą być zafoliowane lub zapakowane w kartonowe pudełka. Im grubsza jest warstwa zabezpieczeń, tym lepiej. Konieczne jest też odpowiednie ustawienie. Część ładunków może podróżować w dowolnych pozycjach, a inne muszą być postawione wyłącznie w pionie, np. lodówka czy drukarka.

Transport za granicę jawi się jako prosty, ale tylko do momentu, kiedy zdamy sobie sprawę z faktycznych ograniczeń w swojej wiedzy, umiejętnościach lub czasie. Nie każdy chce i może samemu przewieźć konkretny ładunek do innego kraju, a w takich sytuacjach z pomocą przychodzi giełda transportowa Furgonetka.

Jak znaleźć firmę transportową?

Furgonetka Giełda to serwis służący do zlecenia transportu. W tym serwisie każdy może zarejestrować się za darmo i bezpłatnie wystawić dowolną liczbę ogłoszeń transportowych. Na ogłoszenia odpowiadają legalnie działające firmy posiadające licencje transportowe i ubezpieczenia przewożonych ładunków. Każda z tych firm indywidualnie wycenia zlecenie w odniesieniu do danych zamieszczonych w ogłoszeniu. Im dokładniej opiszesz ładunek, tym większe jest prawdopodobieństwo otrzymania wielu zgłoszeń. Samo wystawianie ogłoszenia jest bardzo proste. Po zalogowaniu w serwisie (wcześniej trzeba się zarejestrować), wybierasz kategorię ładunku (np. meble, maszyny, przeprowadzki), dodajesz zdjęcia ładunku (jeśli je masz), podajesz miejsce odbioru i dostawy oraz wagę i wymiary ładunku. Później wystarczy już tylko poczekać na zgłoszenia zainteresowanych firm i zlecić wybranej transport międzynarodowy.

Chcesz zaoszczędzić i zlecić transport międzynarodowy z Gdyni do dowolnego kraju? Zrób to poprzez serwis https://gielda.furgonetka.pl

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły