Jak zorganizować transport międzynarodowy z Wrocławia?

Wrocław jest jednym z piękniejszych polskich miast. Bogata architektura, jedyne w swoim rodzaju zabytki i piękne widoki przyciągają rokrocznie do tego miasta wielu turystów. We Wrocławiu mieszka ponad 600 000 ludzi. Jesteś jednym z mieszkańców stolicy województwa dolnośląskiego i chcesz zorganizować transport międzynarodowy z Wrocławia? Zależy Ci na czasie i na niskiej cenie transportu? Zleć transport międzynarodowy z Wrocławia w prosty i tani sposób.

Wrocław jest jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w kraju. To miasto jest doskonale połączone z innymi miastami w Polsce oraz większymi miastami Europy. Potrzeba transportu z tego miasta może się pojawić w wielu różnych przypadkach. Czasami jest to konieczność wysłania towarów zakupionych przez mieszkańca innego kraju. Innym razem chodzi o wysyłkę prezentu do rodziny mieszkającej za granicą, a jeszcze innym razem w grę wchodzi przeprowadzka. Transport międzynarodowy może dotyczyć różnych sytuacji, ale jedna kwestia jest niezmienna – taki transport trzeba zorganizować w bardzo przemyślany sposób.

Organizacja transportu międzynarodowego z Wrocławia

Na terenie kraju większość gabarytowych ładunków przewozi się we własnym zakresie, o ile oczywiście dysponujemy odpowiednim samochodem. Jeżeli ładunek jest duży, drogi lub wyjątkowo delikatny, a trasa bardzo długa, to samodzielny transport nie będzie ani bezpieczny, ani tym bardziej opłacalny. Nawet jeśli dysponujesz pojazdem dostawczym, to musisz poświęcić sporo czasu i pieniędzy na to, by dowieźć ładunek do innego kraju. Czasami jednak jedziesz za granicę i możesz zabrać ten ładunek przy okazji. W takim przypadku trzeba się do tej trasy odpowiednio przygotować. Przede wszystkim sprawdź stan techniczny pojazdu. Im dalsza jest trasa, tym uważniej musisz się przyjrzeć działaniu swojego samochodu. Sprawdź też stan ogumienia oraz ciśnienie w oponach. Skontroluj poziom płynów i upewnij się, że masz ważny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC. Następnie zastanów się nad zaplanowaniem trasy. Wykorzystaj do tego nowoczesną technologię. Wyszukaj optymalną trasę za pomocą Map Google oraz skorzystaj z możliwości, jakie daje nawigacja samochodowa. Sprawdź długość trasy, poszczególne utrudnienia na trasie, na przykład remonty dróg i objazdy oraz możliwe miejsca postojowe.

Później przygotuj ładunek do przewozu. Zaopatrz się w mocowania, na przykład pasy transportowe i specjalne maty antypoślizgowe, które ułożysz na podłodze ładowni. Sposób zabezpieczenia będzie zależny od rodzaju ładunku. Małe elementy można spakować w kartonowe pudełka, a jeśli tych pudełek jest wiele, ustaw jedno na drugim na palecie. Jeżeli przewozisz meble lub duży sprzęt, warto wykorzystać palety, bo łatwiej będzie wtedy załadować takie sprzęty na busa i zdjąć je z niego. Oczywiście wcześniej sprawdź wagę transportowanych przedmiotów, bo transport międzynarodowy do 3,5 t oznacza, że waga samochodu wraz z ładunkiem oraz z paliwem, całym wyposażeniem i kierowcą nie może przekraczać 3500 kg. W razie przekroczenia tego limitu i kontroli czeka Cię wysoka kara.

Nawet mimo najlepszego przygotowania nie zawsze uda się dowieźć ładunek bezpiecznie na miejsce. Czasami brak czasu albo odpowiedniego pojazdu determinują konieczność zlecenia transportu komuś doświadczonemu. Jeśli chcesz zlecić taki transport, skorzystaj z możliwości, jakie daje Furgonetka Giełda.

Jak znaleźć firmę transportową?

Jest to serwis, w którym konta ma ponad 4800 firm przewozowych z całego kraju. Firmy te przez cały czas szukają dla siebie doładunków, czyli dodatkowych ładunków i gwarantują realizację transportu w bardzo korzystnych cenach. Wszyscy klienci zarejestrowani w serwisie Furgonetka Giełda mogą za darmo wystawiać ogłoszenia transportowe i kontaktować się z firmami przewozowymi zainteresowanymi przewiezieniem poszczególnych ładunków, na przykład mebli, samochodów, motocykli czy innych towarów. Profesjonalne firmy tym różnią się od indywidualnych kierowców, że mają licencje transportowe, ubezpieczenia przewożonych ładunków oraz w większości przypadków nowe i dosyć dobrze przystosowane pojazdy. Dodatkowo takie firmy zatrudniają doświadczonych kierowców, więc masz większą pewność, że Twój ładunek jest w rękach kogoś, kto wie, jak się z nim obchodzić.

Chcesz zaoszczędzić nawet do 60% na transporcie? Zleć transport międzynarodowy z Wrocławia przez serwis www.gielda.furgonetka.pl.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos  

Powiązane artykuły