Jak zorganizować transport na trasie Warszawa - Gdańsk

Warszawa i Gdańsk to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych miast w Polsce. Warszawa, jako stolica, jest centrum handlu, biznesu i nauki, natomiast Gdańsk to miasto portowe, zlokalizowane blisko morza i odznaczające się nietypową architekturą. Transport Warszawa-Gdańsk jest organizowany bardzo często, ale nie każdy wie, jak zorganizować go najtaniej.

Odległość między Warszawą a Gdańskiem to 400 km, na przejechanie których potrzeba aż 4 godzin. Bez względu na to, czy poruszamy się autostradą A1, czy drogą krajową nr 7 i drogą ekspresową nr 7, to do przejechania będziemy mieć od 340 do 416 km. Te dane pokazują, że transport Warszawa-Gdańsk nie powinien być problematyczny, bo z powodzeniem można dojechać z Warszawy do Gdańska i wrócić w ciągu tego samego dnia, ale co w sytuacji, gdy chcesz przywieźć ze sobą ładunek? Organizacja transportu jest potrzebna w różnych sytuacjach. Czasami chodzi o przeprowadzkę z Warszawy do Gdańska, innym razem o wyjazd na długie wakacje, a jeszcze innym razem o sprzedaż mebli lub dużego sprzętu. Część osób decyduje się przewieźć swoje rzeczy z Warszawy do Gdańska w samochodach osobowych lub na przyczepkach samochodowych, ale nie ze wszystkimi ładunkami jest to możliwe. Samemu przewieziesz to, co niewielkie i niewymagające – rzeczy osobiste, ubrania, komputer, drukarkę, akcesoria kuchenne i łazienkowe, a nawet niewielkie rozkręcone biurko czy regał.

Jak zorganizować transport na trasie Warszawa – Gdańsk?

Większe gabarytowo rzeczy, na przykład meble pokojowe, lodówka czy komplet mebli ogrodowych będą wymagały transportu samochodem dostawczym. Takie ładunki są też dosyć delikatne, więc w czasie transportu trzeba im poświęcić odpowiednio dużo uwagi. Im dalsza jest trasa, tym większe jest zagrożenie, więc trzeba koniecznie pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ładunku. Duże ładunki najlepiej przypiąć pasami, ale wcześniej oczywiście trzeba je też odpowiednio zabezpieczyć, a do tego celu mogą być wykorzystane kartonowe pudełka, folia bąbelkowa i taśma klejąca. Można też wykorzystać specjalne narożniki ze styropianu a większe ładunki ustawić na paletach. Nawet najlepiej zabezpieczony ładunek nigdy nie jest jednak pełni bezpieczny podczas transportu, bo zawsze może się zdarzyć sytuacja, która zaowocuje uszkodzeniem przedmiotu przewozu. Jeśli transportujesz rzeczy samodzielnie, to za ewentualne uszkodzenia nikt nie zapłaci Ci odszkodowania. Musisz poświęcić czas, często też pieniądze, a nie masz tak naprawdę pewności, że dowieziesz ładunek na miejsce w niezmienionej postaci. Większość osób jest zniechęcona takim stanem rzeczy i woli zlecić transport komuś, kto zagwarantuje jego pełne bezpieczeństwo.

Jak znaleźć firmę przewozową?

W przewozie takich rzeczy może pomóc giełda transportowa Furgonetka. Giełda Furgonetka zrzesza przewoźników oraz klientów poszukujących transportu. Dzięki serwisowi Furgonetka Giełda możesz łatwo zlecić transport a w dodatku sporo na tym zaoszczędzić. Ceny transportu często są nawet do 60% niższe niż ceny rynkowe, więc oprócz profesjonalnej usługi masz też możliwość oszczędzania pieniędzy. Zlecenie transportu poprzez serwis Furgonetka Giełda jest wyjątkowo proste i polega wyłącznie na dodaniu ogłoszenia, w którym opisujesz co oraz skąd i dokąd chcesz przewieźć. No to ogłoszenie odpowiadają zainteresowani przewoźnicy, a Ty wybierasz spośród zgłoszeń najlepszą ofertę. Przewoźnicy konkurują ze sobą niskimi cenami, więc to Ty jesteś w tym przypadku na wygranej pozycji, bo możesz oszczędzać dzięki tej konkurencji. Transport jest zawsze dużo tańszy, niż wynikałoby z ceny rynkowej.

Koszt transportu na trasie Warszawa-Kraków

Ile kosztuje transport na trasie Warszawa-Kraków? Koszt takiego transportu jest zawsze uzależniony od wymiarów i wagi ładunku, a także od długości planowanej trasy. Nie ma stałej określonej ceny transportu na trasie Warszawa-Kraków. Wyceny takiego zlecenia będą ustalane indywidualnie z przewoźnikami.

Przykładowe zlecenie zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport Warszawa-Gdańsk (415 km) – koszt transportu: 100 zł.

Zleć tanio transport na trasie Warszawa-Gdańsk. Zarejestruj się na stronie

https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły