Jak zorganizować transport na trasie Warszawa - Gdynia

Rozwój transportu sprawił, że dostanie się z Warszawy do Gdyni nie stanowi żadnego problemu. Nadmorskie miasto Gdynia jest bardzo często odwiedzane przez Warszawiaków, ale co jeśli nie chcesz jechać do tego miasta w celach turystycznych, tylko zlecić transport Warszawa-Gdynia? Jak zrobić to tanio i szybko, a w dodatku z dobrym rezultatem?

Organizacja transportu na trasie Warszawa-Gdynia

Między Warszawą a Gdynią jest kilkaset kilometrów. W zależności od trasy dystans ten może mierzyć od 374 km do 442 km. Trasa z Warszawy do Gdyni zajmuje 4 godziny i 20 minut lub 4 godziny i 45 minut. Nie jest to na tyle duży dystans, by nie można było zrealizować transportu do Gdyni samodzielnie, ale nie zawsze jest taka możliwość. Niewielkie ładunki możesz przewieźć w aucie osobowym lub na przyczepce samochodowej (oczywiście po uprzednim odpowiednim zabezpieczeniu). W ten sposób przewieziesz ubrania, książki, drobny sprzęt AGD, sprzęt RTV, małe maszyny i urządzenia oraz zabawki, rośliny lub wyposażenie do sklepu.

Gdy natomiast masz zamiar przewieźć duże ładunki, na przykład pralkę, lodówkę o wysokości 185 cm, zestaw mebli do pokoju dziecięcego lub maszynę do warsztatu, to przyczepka może nie zdać egzaminu. Nawet jeśli taki ładunek zmieści się na przyczepkę, to waga całego zestawu nie może przekroczyć dopuszczalnej masy całkowitej. W dodatku nigdy nie ma pewności, czy uda Ci się dowieźć ładunek bezpiecznie na miejsce. Nieodpowiednio zabezpieczony może stracić na wartości, a nawet ulec całkowitemu zniszczeniu, co całkowicie zdyskwalifikuje go z dalszego użytkowania. Nie trzeba oczywiście przypominać, że takie szkody nie zostaną pokryte z żadnej polisy. Świadomość tego faktu pozwoli Ci przede wszystkim zrozumieć konieczność lepszego zabezpieczenia swojego ładunku, a po drugie zrezygnować z samodzielnego transportu wtedy, kiedy może być on niebezpieczny.

Zabezpieczenie ładunku

Decydując się na przewiezienie rzeczy samodzielnie, musisz się zaopatrzyć w zestaw niezbędnych akcesoriów do pakowania i mocowania. Realnie oceń wielkość swojej przestrzeni ładunkowej i ciężar całego ładunku. W razie potrzeby zważ ładunek, żeby się upewnić, że nie przekroczysz DMC pojazdu. Nigdy nie decyduj się na przewożenie na dużą odległość przedmiotów ostro zakończonych i wystających z przodu lub z tyłu pojazdu – szczególnie wtedy, gdy nie masz doświadczenia w takim transporcie. Transport Warszawa-Gdynia jednak trochę trwa, a po drodze mogą się zdarzyć różne sytuacje.

Jak znaleźć firmę przewozową?

W przypadku cennych ładunków lepiej skorzystać z rozwiązania, jakim jest zlecenie przewozu firmie transportowej. Takich firm transportowych jest w naszym kraju wiele, ale oczywiście nie ma sensu szukać na własną rękę, bo to zajmie dużo czasu, a niekoniecznie da dobre rezultaty. Szybciej i łatwiej zlecisz transport za pośrednictwem serwisu Giełda Furgonetka. Giełda transportowa Furgonetka jest serwisem pośredniczącym w zlecaniu transportu, przy czym to pośrednictwo nic Cię nie kosztuje. Rejestracja w serwisie oraz wystawianie ogłoszeń są całkowicie darmowe, a jedynym kosztem jest koszt samego transportu. Po wystawieniu ogłoszenia masz możliwość dowolnego wybrania przewoźnika, kierując się ceną, zadeklarowanym terminem odbioru i dostawy bądź innymi warunkami. Ogromną zaletą korzystania z takiej możliwości jest bezpieczeństwo – transport z profesjonalną firmą przewozową jest zawsze ubezpieczony. W razie jakiegokolwiek uszkodzenia transportowanego ładunku otrzymasz stosowne odszkodowanie i nic nie stracisz.

Ciekawi Cię, ile kosztuje transport na trasie Warszawa-Gdynia? Koszt transportu będzie uzależniony od kilku czynników. Tymi czynnikami są waga ładunku, jego wymiary oraz długość planowanej trasy. Ceny realizacji takiego zlecenia będą zawsze ustalane indywidualnie z przewoźnikami, co sprawia, że nie można podać jednej stałej ceny transportu na trasie Warszawa-Gdynia.

Przykładowe zlecenie zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport Warszawa-Gdynia (372 km) – koszt transportu: 100 zł.

Zleć tanio transport na trasie Warszawa-Gdynia. Skorzystaj z możliwości, jakie daje serwis

https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły