Trasa między Warszawą a Katowicami jest bez wątpienia jedną z najczęściej pokonywanych tras w naszym kraju. Połączenie jest łatwe nie tylko drogami krajowymi czy drogą szybkiego ruchu, ale również pociągiem. Co jednak w sytuacji, kiedy chcesz zlecić ważny transport Warszawa-Katowice? Sprawdź, jak sobie z tym poradzić.

Z Warszawy do Katowic jedzie się nawet do 4,5 godziny, w zależności od wybranej trasy. Droga przez autostradę A2 wymaga poświęcenia 4 godzin i 40 minut na odcinku 390 km, natomiast trasa przez drogę krajową nr 1 i drogę ekspresową S8 trwa nieco ponad 4 godziny, podczas których jest do przejechania 290 km. Ten dystans nie jest duży, więc transport Warszawa-Katowice można wykonać samodzielnie. Oczywiście tylko teoretycznie, bo w niektórych przypadkach będzie to trudne, nieopłacalne lub właściwie niemożliwe. Wszystko zależy od tego, ile masz czasu i jakie masz możliwości techniczne.

Jak zorganizować transport na trasie Warszawa – Katowice?

Kiedy możesz wykonać transport we własnym zakresie? Przede wszystkim wtedy, kiedy i tak jedziesz tą trasą i chcesz zabrać przy okazji niewielki ładunek, na przykład sprzęt RTV, ubrania, jakieś przedmioty osobiste i tym podobne. Takie rzeczy można przetransportować na tylnej kanapie w samochodzie osobowym lub w bagażniku, a niektóre nawet w bagażniku samochodowym lub po uprzednim umocowaniu ich do relingów dachowych. W takich przypadkach trzeba wykorzystać przede wszystkim profesjonalne akcesoria do zabezpieczania ładunków – certyfikowane pasy, bagażniki o odpowiedniej nośności i mocne haki.

W przypadku rzeczy o dużej wadze i wymiarach niestety taki transport nie zawsze będzie wchodził w grę. Autem osobowym nie przewieziesz kompletu mebli kuchennych, quada czy wanny. Niektóre z tych ładunków co prawda można rozmontować, ale jest to bardzo problematyczne i czasochłonne. Czasami można byłoby przewieźć takie ładunki na przyczepce samochodowej, ale jazda z przyczepą jest przede wszystkim trudniejsza, a dodatkowo może być też niebezpieczna dla przewożonego. Oczywiście normalne jest też, że nie zawsze będziesz mieć czas, żeby jechać specjalnie do Katowic, bo na przykład nie dostaniesz urlopu w pracy lub zechcesz wykorzystać swój wolny czas w inny sposób.

Jak znaleźć firmę przewozową?

W takich i podobnych sytuacjach najlepiej będzie zlecić transport Warszawa-Katowice firmie przewozowej. Firma dysponuje przede wszystkim odpowiednio przystosowanymi pojazdami, często wyposażonymi w podnośniki i specjalne systemy mocowania, a dodatkowo zatrudnia doświadczonych kierowców, którzy potrafią zadbać o ładunki. Przewoźnika możesz szukać na własną rękę, na przykład w internecie albo poprzez serwis Furgonetka Giełda.

Giełda transportowa Furgonetka jest serwisem umożliwiającym szybkie znalezienie firmy zainteresowanej przewozem rzeczy z Warszawy do Katowic. Żeby skorzystać z tej możliwości, wystarczy tylko wystawić na giełdzie swoje ogłoszenie. Ogłoszenia tego typu są całkowicie darmowe a dodatkowo możesz wystawić dowolną liczbę takich ogłoszeń. Twoje ogłoszenie będzie widoczne dla tysięcy przewoźników, a zainteresowane firmy odpowiedzą na nie i podadzą wyceny transportu.

Ile kosztuje transport?

Podane ceny będą praktycznie zawsze niższe od wycen uzyskanych po bezpośrednim kontakcie z firmami przewozowymi. Jest ogromna różnica między skorzystaniem z opcji doładunku i zapłaceniem wyłącznie za część przestrzeni ładunkowej/trasy a wynajęciem całego samochodu tylko w celu przewiezienia ładunku zajmującego część ładowni. W pierwszym przypadku realnie oszczędzasz, w drugim wydajesz pieniądze niepotrzebnie.

Wielu zlecających zastanawia się, ile kosztuje transport na trasie Warszawa-Katowice. Wszystko zależy od tego, jaka jest waga przewożonych rzeczy, jakie są ich wymiary oraz długość planowanej trasy. Nie ma stałej określonej ceny transportu, dlatego że za każdym razem ceny są ustalane bezpośrednio z indywidualnymi przewoźnikami.

Przykładowe zlecenie zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport Warszawa-Katowice (326 km) – koszt transportu: 350 zł.

Sprawdź, jak tanio zlecić transport na trasie Warszawa-Katowice. Wejdź na stronę

https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły