Jak zorganizować transport na trasie Warszawa - Łódź

Warszawa i Łódź są jednymi z najlepiej skomunikowanych miast naszego kraju. Z Łodzi i Warszawy można trafić łatwo właściwie w każde miejsce w Polsce, ale co wtedy, gdy chcesz zorganizować transport Warszawa-Łódź? W takim przypadku sprawa może się skomplikować, ale mamy na to rozwiązanie.

Organizacja przewozu

Doskonałe połączenie drogowe między Warszawą a Łodzią sprawia, że zorganizowanie transportu między tymi miastami nie stanowi żadnego problemu. Można to zrobić na wiele sposobów, zarówno samodzielnie dostarczając ładunek do Łodzi, jak i zlecając transport firmie przewozowej. Najkrótsza trasa z Warszawy do Łodzi ma długość 140 km, a na jej pokonanie potrzebujesz 2 godzin. Jeśli więc masz czas, to możesz zdecydować się samodzielnie przetransportować swoje rzeczy, a sposób ich zapakowania i zabezpieczenia będzie zależny od cech poszczególnych przedmiotów. Delikatne szklane lub plastikowe rzeczy zapakuj w folię bąbelkową/gazety i umieść w kartonowych pudełkach. Przedmioty bardziej odporne możesz po prostu ofoliować a największe sprzęty, na przykład biurko czy wentylator, najlepiej rozkręcić i spakować do kartonu. Większe rzeczy możesz też przywieźć na przyczepce, ale trzeba się liczyć z tym, że ciężar pojazdu, przyczepki oraz transportowanego ładunku nie może przekroczyć 3,5 tony.

Oczywiście musisz też wcześniej dobrze zaplanować sobie trasę, żeby nie nadrobić niepotrzebnie kilometrów. Zawsze przyjmuj, że czas transportu będzie trwał przynajmniej o 30% dłużej, niż zakładają to dane uzyskane w nawigacji. Po drodze możesz przecież trafić na korki, roboty drogowe, niesprzyjającą pogodę lub zatrzymać się do kontroli. Do tego trzeba też doliczyć czas ewentualnej przerwy i rozładunku. Pamiętaj, by zabrać ze sobą wszystkie składniki ładunku, w tym te mniej oczywiste. Jeśli coś sprzedajesz, pamiętaj o zabraniu dowodu zakupu/faktury czy gwarancji. Gdy się przeprowadzasz, nie zapomnij o dokumentach, a kiedy zawozisz prezent, nie zapomnij usunąć z niego ceny. Im mniejszy jest ładunek, tym łatwiej będzie Ci go przewieźć, ale czasami ładunki są tak specyficzne, że trzeba mieć do nich odpowiedni pojazd.

Gdy ładunek jest bardzo problematyczny, na przykład długi, wyjątkowo ciężki albo o dużych gabarytach, to będzie trzeba przewieźć go samochodem dostawczym. Oczywiście możesz wypożyczyć taki samochód, ale trzeba się liczyć z koniecznością samodzielnego załadunku i rozładunku oraz przeznaczenia na ten transport odpowiedniej ilości czasu. Jeszcze gorzej sprawa wygląda w przypadku transportu zwierząt – domowe przewieziesz samodzielnie, ale gospodarskie muszą podróżować w odpowiednio przystosowanym pojeździe. Jeśli dysponujesz czasem, a ładunek nie jest problematyczny, to sprawa jest załatwiona. Gorzej, gdy nie możesz sobie wziąć wolnego w pracy lub poświęcić całej soboty na trasę z Warszawy do Łodzi albo gdy nie masz technicznych możliwości transportu danego ładunku. W takim przypadku najlepiej zlecić transport profesjonalnej firmie przewozowej i niczym się nie przejmować. W znalezieniu takiej firmy pomoże Ci giełda transportowa Furgonetka.

Jak znaleźć firmę transportową?

Giełda Furgonetka umożliwia wystawianie darmowych ogłoszeń i zlecanie przewozu rzeczy takich jak meble, sprzęt AGD, przedmioty codziennego użytku lub nawet maszyny czy pojazdy. Po wystawieniu ogłoszenia w serwisie Giełda Furgonetka po prostu czekasz na zgłoszenia zainteresowanych firm i wybierasz spośród nich tę, która gwarantuje najlepsze warunki. Ogromną zaletą takiego sposobu poszukiwania transportu jest fakt, że możesz znaleźć przewoźnika bardzo szybko.

Koszt transportu na trasie Warszawa- Łódź

Wszystko zależy od ilości przewożonych rzeczy, ich wymiarów, wagi, a także długości planowanej trasy. Wycenę uzyskasz indywidualnie od każdego przewoźnikami, dlatego też nie ma stałej określony ceny transportu na trasie Warszawa-Łódź.

Przykładowe zlecenie zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport Warszawa-Łódź (126 km) – koszt transportu: 200 zł.

Chcesz zlecić transport na trasie Warszawa-Kraków? Wystaw ogłoszenie na stronie

https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły