Jak zorganizować transport na trasie Warszawa - Poznań?

Warszawa jest największym i jednocześnie najpopularniejszym miastem Polski, natomiast Poznań to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast. Co łączy te miasta? Oczywiście można byłoby wymienić wiele rzeczy, ale najważniejszą jest bardzo rozwinięty transport. Transport Warszawa-Poznań może być potrzebny w wielu przypadkach, a jest sposób na to, by zorganizować go szybko i tanio.

Jak zorganizować transport?

Transport Warszawa-Poznań drogą lądową wymaga pokonania ponad 300 km i w zależności od wybranej trasy może trwać od 3 do 4,5 godziny. Teoretycznie można przewieźć rzeczy na trasie Warszawa-Poznań własnym samochodem, ale to jest opłacalne tylko wtedy, kiedy i tak jedziesz z Warszawy do Poznania, a ładunek zabierzesz przy okazji. Kiedy natomiast przedmioty nie są zbyt cenne, a Ty miałbyś specjalnie jechać z nimi aż tak daleko, to zasadność takiego transportu może się mijać z celem. Kiedy się przeprowadzasz i chcesz zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy, to jak najbardziej można je spakować w kartony lub worki i włożyć do bagażnika albo na tylną kanapę, ale większych rzeczy nie da się już ten sposób przewieźć w osobówce. Te, które można, trzeba odpowiednio podeprzeć lub zapiąć pasami bezpieczeństwa, żeby się nie przemieszczały. Nic nie powinno leżeć luzem z tyłu za siedzeniem kierowcy, dlatego że zawsze istnieje możliwość przemieszczenia się takich rzeczy pod fotelem wprost pod pedały. Cięższe ładunki znajdujące się na tylnych siedzeniach muszą być konieczne zamocowane, bo przy awaryjnym hamowaniu mogą się stać wręcz pociskiem szybującym w stronę kierowcy i przedniej szyby. Szczególnie mowa tu o przedmiotach metalowych.

Samodzielnie, bez odpowiedniego pojazdu nie przetransportujesz jednak mebli czy maszyn i wtedy transport Warszawa-Poznań musi być zorganizowany w inny sposób – najlepiej z profesjonalnym przewoźnikiem. Załóżmy, że chcesz się przeprowadzić do Poznania i masz do przewiezienia dwa komplety mebli oraz sprzęt RTV i AGD, a wszystkie te rzeczy ważą razem ponad tonę. Teoretycznie można wynająć busa i spróbować przewieźć je samodzielnie, ale czy masz gwarancję, że nie uszkodzisz mebli w trakcie jazdy albo że odpowiednio je załadujesz i rozładujesz? Takiej gwarancji nie ma nigdy, natomiast profesjonalni przewoźnicy zajmujący się takimi transportami wiedzą, w jaki sposób zabezpieczyć i przewieźć duże ładunki a dodatkowo mają odpowiednio przystosowane samochody i niezbędny ubezpieczenie. Zlecając transport Warszawa-Poznań profesjonalnemu przewoźnikowi zyskujesz pewność bezpieczeństwa tego przewozu, a to jest bez wątpienia lepszym rozwiązaniem, niż samodzielna próba zmagania się z trudnymi ładunkami. Jeśli transport miałby być zagrożony, lepiej z nim nie ryzykować.

Jak znaleźć firmę przewozową?

Doświadczonego przewoźnika znajdziesz na serwisie Furgonetka Giełda. To specjalny serwis, który służy do szukania przewoźników. Swoje konta mają tu zarówno osoby szukające transportu, jak i firmy przewozowe poszukujące dodatkowych zleceń. Furgonetka Giełda łączy ze sobą przewoźników i klientów. Ci drudzy mają możliwość wystawiania darmowych ogłoszeń o poszukiwaniu przewoźników, natomiast firmy transportowe mogą odpowiadać na te ogłoszenia, oferując swoje propozycje wyceny. Ostateczny wybór przewoźnika zawsze należy do zlecającego. Po wystawieniu ogłoszenia otrzymasz propozycje od firm zainteresowanych przewiezieniem Twoich rzeczy i możesz wybrać spośród wszystkich zgłoszeń najatrakcyjniejszą ofertę.

Ile kosztuje transport?

Zastanawiasz się, ile kosztuje transport na trasie Warszawa-Poznań? Koszt transportu będzie uzależniony od ilości przewożonych rzeczy, od ich wagi i rozmiaru oraz w dużej mierze również od długości planowanej trasy. Konkretne wyceny zawsze są podejmowane bezpośrednio z przewoźnikami, dlatego nie można wskazać jednej stałej ceny transportu na trasie Warszawa-Poznań.

Przykładowe zlecenie realizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport Warszawa-Poznań (310 km) – koszt transportu: 150 zł.

Chcesz zlecić teraz transport na trasie Warszawa-Poznań? Wejdź na stronę https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły