Jak zorganizować transport na trasie Warszawa - Wrocław

Wrocław i Warszawę łączy przede wszystkim specyficzna atmosfera wielkich miast, nowoczesna infrastruktura, ale również nutka historii przejawiająca się niemalże na każdym kroku. Każdego dnia tysiące Polaków pokonują dystans między Warszawą a Wrocławiem, a dla tych, którzy chcą zlecić transport Warszawa-Wrocław przygotowaliśmy krótką instrukcję. Dzięki niej dowiesz się, jak zorganizować taki transport szybko i dodatkowo sporo na nim zaoszczędzić.

Jak zorganizować transport?

Liczba osób przeprowadzających się z Warszawy do Wrocławia stale rośnie. Jeszcze jakiś czas temu to Warszawa była głównym celem przeprowadzek, a teraz obserwujemy, że ludzie coraz częściej wybierają mniejsze, ale równie interesujące miasta. Jednym z tych miast jest właśnie Wrocław.

Jeśli planujesz przeprowadzkę do Wrocławia, to z pewnością interesuje Cię transport Warszawa-Wrocław. W organizacji takiego transportu mierz swoje siły na zamiary. Sposób organizacji przewozu musisz dobrać do cech ładunku. Jeśli nie masz zbyt dużego dobytku, to z powodzeniem spakujesz się w samochód osobowy i możesz zmienić miejsce zamieszkania właściwie z dnia na dzień. Inaczej sprawa wygląda, gdy masz w Warszawie duży dom albo swoje mieszkanie, a w nim własne meble i nie chcesz się ich pozbywać. Gdy zabierasz tę cząstkę swojego życia do Wrocławia, to transport będzie wyglądał już nieco inaczej.

Nieco odważniejsi zdecydują się przewieźć swoje rzeczy samodzielnie, a niektórzy wynajmą w tym celu nawet samochody dostawcze. Nawet jeśli masz takie auto, to zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie swojego ładunku. Przygotuj sobie pasy transportowe, specjalne maty antypoślizgowe, a w razie potrzeby nawet palety do przewozu lodówki czy pralki. Te akcesoria nie tylko pomagają w przewozie, ale często są wręcz konieczne, by dowieźć sprzęty na miejsce w całości.

Sprawdź wcześniej trasę, wyznaczając sobie najlepszą opcję. Pamiętaj, że trasa wcale nie musi być najszybsza. Ważne, by była w miarę bezpieczna, szczególnie jeśli Twoje ładunki są delikatne. Do pokonania masz od 350 do prawie 380 km. Musisz na to przeznaczyć od 3,5 do 4 godzin, więc przed Tobą duże wyzwanie.

Jeśli z jakichś przyczyn obawiasz się samodzielnego przewożenia tych rzeczy lub Twój ładunek to pojazd, czy cenna maszyna, to proponujemy inne rozwiązanie. W takiej sytuacji lepszym sposobem będzie zlecenie przewozu komuś, kto gwarantuje wykonanie transportu w sposób bezpieczny, szybki i bezproblemowy.

Jak znaleźć firmę przewozową?

Najlepszym miejscem do poszukiwania przewoźnika będzie serwis Furgonetka Giełda. Zrzesza on tysiące przewoźników działających na terenie całego kraju. Wiele z tych firm będzie w najbliższym czasie podróżowało na trasie Warszawa-Wrocław a kierowcy tych firm mogą zabrać Twój ładunek przy okazji, jako jedną z części swojego ładunku. Dzięki temu transport będzie tańszy, a Ty dodatkowo zaoszczędzisz sporo czasu. Nie musisz nigdzie dzwonić ani pisać, a już tym bardziej czekać po kilka dni na w indywidualne wyceny transportu.

Jeśli zależy Ci na czasie, to wystaw ogłoszenie w serwisie Giełda Furgonetka, opisując, skąd dokąd ma być przewieziony ładunek, czym jest ten ładunek i kiedy należy go odebrać. Możesz nawet dodać zdjęcie swojego ładunku lub określić budżet na przewóz. To naprawdę proste i skuteczne rozwiązanie, a w dodatku oszczędzasz dzięki temu nawet do 60% ceny przewozu. Te pieniądze możesz zainwestować w to, co lubisz lub przeznaczyć na kolejne zlecenie, jeśli będzie taka potrzeba.

Ile kosztuje transport na trasie Warszawa-Wrocław?

Wszystko jest uzależnione od długości planowanej trasy oraz samego ładunku, czyli ilości rzeczy do przewiezienia, ich wymiarów oraz wagi. Nie ma jednej określonej ceny transportu na trasie Warszawa-Kraków, dlatego że wycenę zlecenia otrzymasz osobno od każdego przewoźnika.

Przykładowe zlecenie zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu.

Transport Warszawa-Wrocław (346 km) – koszt transportu: 180 zł.

Sprawdź, jak tanio zlecić transport na trasie Warszawa-Wrocław. Odwiedź stronę

https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły