Jak zorganizować transport okien?

Zakup okien do nowego domu może być tańszy, jeśli zrobisz to przez internet, ale co, jeśli sprzedawca nie gwarantuje transportu? Albo co zrobić w sytuacji, kiedy chcesz sprzedać swoje okna, ale kupujący mieszka daleko i nie może po nie przyjechać? Zobacz, w jaki sposób przewieźć okna, żeby były bezpieczne.

Do samodzielnego transportu okien potrzeba specjalnej przyczepy oraz stojaków, a przecież mało kto dysponuje takim sprzętem. Niestety okien nie przewiezie się na leżąco ani nie zabezpieczy samodzielnie na tyle, żeby się nie potłukły lub nie połamały. Transport okien to zadanie dla profesjonalistów.

Przygotowanie okien do transportu

Jeśli chcesz przewieźć nowe okna, to nie zrywaj z nich folii albo narożników. Jeśli przewozisz okna pozbawione fabrycznego zabezpieczenia, owiń je dokładnie folią, ale pamiętaj, że musi być to przezroczysta folia. Owijanie okien czarnym stretchem nie jest dobrym pomysłem, bo pod wpływem wysokiej temperatury może się on dosłownie „wtopić” w ramy okienne. Dobrze będzie też skorzystać ze styropianowych albo plastikowych narożników, które nakłada się na rogi okien i zakleja taśmą klejącą.

Następnie okna trzeba bardzo ostrożnie umieścić na specjalnych drewnianych stojakach przeznaczonych typowo do przewożenia okien. Stojaki te powinny być ponadto bardzo dobrze przytwierdzone do podłogi przyczepy czy busa. Możliwe jest też wykorzystanie specjalnych wieszaków, ale trzeba zawsze pytać przewoźnika, czy dysponuje takimi wieszakami.

Jeśli chcesz znaleźć firmę, która zajmie się przewiezieniem okiem, skorzystaj z możliwości, jakie daje giełda transportowa Giełda Furgonetka. Serwis zrzesza przewoźników oraz osoby zlecające transport. W serwisie Giełda Furgonetka konta mają firmy przewozowe poszukujące dodatkowych ładunków i wykonujące przewóz rzeczy w cenach niższych niż rynkowe, ale w takim samym standardzie. Żeby zlecić transport takiej firmy, wystarczy wystawić swoje ogłoszenie i opisać, jakie okna, gdzie i kiedy chcesz przewieźć. Zainteresowane firmy odpowiedzą na ogłoszenie, podadzą cenę przewozu, a Ty wybierzesz z zamieszczonych ofert tą najkorzystniejszą.

Koszt transportu okien

Cena transportu okien jest zależna od ich gabarytów, wagi i planowanej trasy. Przykładowe zlecenie transportu okien, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

transport okien Polska – Norwegia (2142 km) – koszt transportu: 800 zł

Zlecasz transport okien? Zrób to z pomocą serwisu https://gielda.furgonetka.pl/ – szybko, tanio i bezpiecznie.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły