Jak zorganizować transport paczek?

Planujesz przewiezienie paczki lub ich większej ilości? Zmieniasz mieszkanie na większe, a może sprzedajesz mieszkanie i przeprowadzasz się do nowo wybudowanego domu? Sprzedajesz coś lub oddajesz za darmo? Nie wiesz, jak samodzielnie zorganizować przewóz? Transport paczek wcale nie jest trudny. Sprawdź, jak go zorganizować.

Jak przewieźć paczki?

Sposób organizacji transportu paczek zależy od kilku czynników. Pierwszym czynnikiem jest zawsze odległość, jaką mają pokonać. Im jest większa, tym spada opłacalność i zasadność ich samodzielnego przewożenia. Drugą ważną kwestią jest zawartość paczek. Czasami są to rzeczy odporne nawet na nieumiejętny transport, czyli np. ubrania, książki, małe przedmioty z drewna czy ze stali. Często jednak zawartość paczek jest dość delikatna, a przy dużych gabarytach może to stanowić spore utrudnienie. Problematyczne ładunki trzeba po prostu dobrze zapakować. Do pakowania wykorzystujemy folię stretch lub bąbelkową, kartonowe pudełka i taśmę klejącą. Kartony można dopełnić gazetami, zmiętą folią lub specjalnymi wypełniaczami. Ubrania, koce, firany i inne tkaniny najlepiej zapakować w worki, a meble rozkręcić. Co prawda zajmie to trochę czasu, ale gabaryty ładunku się zmniejszą i będzie go łatwiej przewieźć bez obawy o zniszczenie.

Małe paczki przewieziesz samemu i nie będzie to wymagało większej filozofii, ale już te duże wymagają nieco zaangażowania. Podobnie sprawa wygląda w momencie, kiedy paczki są niewielkie, ale jest ich dużo i nie zmieścisz ich do samochodu. Przewóz towarów na kilka razy opłaca się tylko przy niedużym dystansie, ale kiedy do pokonania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów, to taki pomysł można od razu odrzucić.

Rozwiązaniem mogłoby być pożyczenie od znajomych albo wynajęcie w wypożyczalni samochodu dostawczego. Trzeba się jednak liczyć z tym, że koszt wypożyczenia auta mógłby być podobny do kosztu zlecenia przewozu paczek profesjonalnemu przewoźnikowi. Dodatkowo taki transport wymagałby wydatków na paliwo i poświęcenia własnego czasu, a to również obniża opłacalność takiego przewozu.

Transport paczek z firmą przewozową

Jeśli obiektywna ocena opłacalności samodzielnego transportu nie wypadła zbyt pozytywnie, to czas poszukać przewoźnika, który przetransportuje paczki. Możesz go szukać na własną rękę, po prostu sprawdzając oferty firm przewozowych w okolicy i dzwoniąc do tych firm, ale prawdopodobieństwo powodzenia takiej „operacji” jest średnie. Trzeba być przygotowanym na to, że część firm nie będzie miała wolnych terminów, a inne przedstawią dość wysoką wycenę takiego zlecenia. Możesz stracić tylko czas, a i tak nie uda Ci się zorganizować transportu. Na szczęście jest alternatywa i jest nią giełda transportowa Furgonetka.

Jak działa Furgonetka Giełda?

Furgonetka Giełda jest serwisem pośredniczącym w zlecaniu transportu paczek ze zróżnicowaną zawartością, w  tym mebli, pojazdów, maszyn i innych większych i mniejszych ładunków. Na giełdzie transportowej Furgonetka swoje konta mają firmy przewozowe i klienci zlecający przewozy. Klienci mogą wystawiać ogłoszenia i zlecać transport, natomiast firmy mają możliwość łatwego podejmowania nowych zleceń. Obie strony zyskują – przewoźnicy mają łatwy dostęp do ogłoszeń transportowych, a klienci mogą szybko i tanio zlecać przewozy.

Jeśli chcesz zlecić transport paczek, wystarczy założyć konto i wystawić ogłoszenie. Formularz wystawiania ogłoszenia jest bardzo intuicyjny. Trzeba określić w nim miejsce nadania i dostawy paczek i opisać ich zawartość. Możliwe jest też dodanie zdjęć i określenie własnego budżetu na przewóz. Ogłoszenie będzie widoczne dla wszystkich firm przewozowych zarejestrowanych w serwisie, a zainteresowani przewoźnicy odpowiedzą na nie, podając swoją wycenę. Po zebraniu kilku zgłoszeń możesz wybrać tę najatrakcyjniejszą ofertę i tanio zlecić przewóz towarów w dowolne miejsce zarówno w kraju, jak i za granicę. W obu przypadkach koszty będą niższe niż standardowo.

Zleć transport paczek do 60% taniej z pomocą serwisu https://gielda.furgonetka.pl/.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos

Powiązane artykuły