Jak zorganizować transport pieca?

Planujesz wymienić piec? Udało Ci się go kupić tanio w hurtowni, która działa w innym mieście i nie zapewnia transportu? Kupiłeś piec na Allegro, ale możliwy jest tylko odbiór osobisty? Jak przywieźć piec, kiedy nie masz możliwości po niego jechać? W takiej sytuacji można zlecić transport profesjonalistom.

Piec waży nawet kilkaset kilogramów. Teoretycznie można byłoby ładunek o takiej wadze wysłać na palecie, ale w praktyce niewiele pieców będzie się w stanie zmieścić na paletę. Mały kocioł, kominek albo piecyk nazywany potocznie „kozą” zmieszczą się na paletę, ale nie zmieści się żaden większy kocioł. Taki piec trzeba przewieźć na przyczepie albo w busie.

Jeśli planowana trasa przewozu pieca nie jest długa, a nawierzchnia na tej trasie jest dość dobra, można podpiąć do samochodu przyczepkę, przygotować pasy oraz plandekę i przewieźć piec samodzielnie. Oczywiście drugą kwestią jest umieszczenie go na przyczepie – potrzebna będzie specjalna rampa i pomoc przynajmniej 3 osób. Jeśli nie masz możliwości tego zrobić, zleć transport pieca firmie przewozowej.

Przygotowanie pieca do transportu

Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy dasz radę wynieść piec przez drzwi. Jeśli kocioł jest bardzo duży i nie ma możliwości zdemontowania go – trzeba będzie poszerzyć przejście. Przed zakupem pieca zmierz dokładnie przejścia i upewnij się, że zmieścisz w nich piec. Czasami drobne zniszczenia będą mniej kosztowne niż uszkodzenie pieca wartego kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Kocioł należy zabezpieczyć kartonem, styropianem i folią bąbelkową. Do zaklejenia całości przyda się szeroka taśma klejąca. Oczywiście wcześniej trzeba zdemontować panel sterujący oraz wszystkie wystające i delikatne elementy (o ile to możliwe), owinąć je folią bąbelkową i spakować w kartonowe pudełko. Jeśli nie wiesz, co możesz rozmontować, a czego nie – skontaktuj się z producentem pieca albo dokładnie zapoznaj z instrukcją użytkowania.

Mniejszy piec można postawić na palecie i przewieźć do samochodu wózkiem transportowym. Do większego konieczny będzie nawet wózek widłowy. Piec można też wciągnąć na samochód z pomocą specjalnej platformy lub windy.

Jak zorganizować transport pieca?

Transport pieca najlepiej zlecić profesjonalistom, których znajdziesz w serwisie Furgonetka Giełda. Jeśli chcesz, by transportem pieca zajęła się profesjonalna firma wykonująca zlecenia przewozowe, wystaw ogłoszenie na naszej giełdzie. Giełda Furgonetka pomoże Ci znaleźć przewoźnika, który zabierze piec, a dodatkowo zaoferuje usługę jego załadunku i rozładunku. To ogromna pomoc, bo firmy przewozowe dysponują windami, wózkami, pasami i innymi rozwiązaniami, które ułatwią i przyspieszą załadunek, a później zdejmą bezpiecznie piec z pojazdu. Piec możesz wysłać na dowolny dystans i to nie tylko do innego miejsca w kraju, ale nawet za granicę.

Koszt transportu pieca będzie uzależniony od jego wymiarów, wagi i dystansu, jaki ma przebyć. Przykładowe zlecenia transportu pieca, zrealizowane za pośrednictwem naszego serwisu:

  1. Transport pieca Jerzmanowice – Jawczyce (66 km) – koszt transportu: 220 zł.
  2. Transport pieca Kielce – Wieprz (194 km) – koszt transportu: 250 zł.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły