Jak zorganizować transport sprzętu sportowego?

Waga albo gabaryty sprzętu sportowego sprawiają niekiedy spore problemy w transporcie. Jeśli masz do przesłania sprzęt sportowy – rower, orbitrek, atlas, sztangę albo jakikolwiek inny sprzęt, zobacz, jak poprawnie zorganizować taki przewóz.

Przygotowanie sprzętu sportowego do transportu

O ile to możliwe, rozkręć sprzęt na czynniki pierwsze i spakuj osobno każdy element. Dzięki temu urządzenie zajmie mniej miejsca i będzie można je łatwiej przewieźć, bo paczka zyska regularne gabaryty. Oczywiście przed rozkręceniem wyłącz wszelkie urządzenia pomiarowe – np. licznik czy wbudowane wagi. Każdy element owiń stretchem lub folią bąbelkową, a później spakuj w karton, zaklej go dokładnie i w razie potrzeby oznacz naklejką „Ostrożnie”.

Zanim zlecisz transport sprzętu sportowego

Jeśli zdecydujesz się sprawdzić oferty transportu sprzętu sportowego i wybrać jedną z nich, to jeszcze przed zawarciem umowy z przewoźnikiem sprawdź dokładnie wymiary swojej paczki oraz jej wagę i poinformuj o tym przewoźnika. Musi być on pewien, jak dużo miejsca powinien mieć, żeby zabrać Twój sprzęt. W niektórych przypadkach paczki przekraczają metr długości i ważą więcej niż 100 kg, a to jest już dość problematyczna sytuacja, na którą kierowca musi być przygotowany. Dowiedz się też, czy dany przewoźnik oferuje usługi załadunku i rozładunku, czy dysponuje windą w samochodzie, czy też potrzebna będzie pomoc dodatkowej osoby. W niektórych przypadkach sprzęt może ważyć nawet pół tony i mierzyć ponad 2 metry (przykładowo ten do street workout) i wtedy dwóch ani nawet trzech ludzi nie poradzi sobie z zapakowaniem go na samochód i konieczne będzie auto z windą. Jeśli sprzęt można spakować na paletę, poinformuj o tym przewoźnika.

Transport sprzętu sportowego

Wymiary i waga niektórych sprzętów sportowych umożliwiają skorzystanie z opcji wysyłki kurierskiej. Przykładowo transport z Krakowa do Łodzi paczki o wadze do 30 kg (np. orbitrek, rowerek stacjonarny, hantle, hula hop, czy steper) może być wykonany w ciągu 1 dnia i to w bardzo przystępnej cenie, ale niestety firmy kurierskie mają ograniczenia dotyczące maksymalnej wagi przewożonych paczek. Za przesyłki o wadze powyżej 30 kg trzeba dodatkowo dopłacić, a jeśli Twój sprzęt waży więcej, niż norma dla przesyłki niestandardowej/Dużej Paczki, to pozostaje Ci tylko wysłanie go firmą transportową dysponującą samochodem dostawczym i podejmującą tzw. doładunki. Wynajmowanie całego samochodu na potrzeby jednego transportu (szczególnie gdy towar zajmuje niewiele miejsca), jest całkowicie nieopłacalne. Lepiej wybrać przewoźnika oferującego doładunek.

Firmy wykonujące takie zlecenia przewozowe znajdziesz łatwo w serwisie Giełda Furgonetka. Chociaż słowo „znajdziesz” nie jest tu do końca odpowiednie, bo to firmy znajdą Ciebie. Ty musisz tylko wystawić ogłoszenie o poszukiwaniu transportu dla swojego sprzętu, a zainteresowani tym przewoźnicy sami się do Ciebie zgłoszą, oferując wycenę oraz termin odbioru. Tobie zostanie tylko wybrać najkorzystniejszą ofertę albo wcześniej ustalić własny budżet i wybrać jedną z firm, która go akceptuje. To bardzo proste – z serwisem Giełda Furgonetka możesz łatwo przewieźć każdy sprzęt, nie tylko sportowy.

Poniżej przedstawiamy przykładowe ogłoszenia przewozu sprzętu sportowego wystawione dotychczas w serwisie Giełda Furgonetka.

Transport bieżni

https://gielda.furgonetka.pl/zlecenie/24483-zlece-transport-biezni-elektrycznej-(do-biegania)
https://gielda.furgonetka.pl/zlecenie/13094-transport-biezni-klubowej-domowej

Transport roweru

https://gielda.furgonetka.pl/zlecenie/36471-transport-rowera
https://gielda.furgonetka.pl/zlecenie/38296-zlece-transport-roweru

Transport orbitreka

https://gielda.furgonetka.pl/zlecenie/24344-zlece-transport-orbitreka-ew-dodatkowo-2-rowerow
https://gielda.furgonetka.pl/zlecenie/28565-zlece-transport

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły