Jak zorganizować transport zmywarki?

Zobacz, jak bezpiecznie i jednocześnie tanio przewieźć zmywarkę. Jeśli kupujesz nową albo używaną, czy też sprzedajesz swoją starą, musisz zadbać o jej odpowiedni transport. Zagwarantuje on, że zmywarka nie zarysuje się ani nie zniszczy, nawet jeśli będzie musiała przebyć długą drogę.

Jak przygotować zmywarkę do transportu?

Transport zmywaki musi być poprzedzony jej odpowiednim zabezpieczeniem. Najlepiej byłoby ją całą owinąć kilkukrotnie folią bąbelkową. Jeśli masz jeszcze specjalne styropianowe zabezpieczenia od zmywarki, to świetnie, bo możesz je znowu założyć i zadbać o wyeliminowanie problemu z ewentualnym wgnieceniem czy odpryskiem. Jeśli ich nie masz, możesz obłożyć zmywarkę kawałkami grubego kartonu – szczególnie rogi a później całość dokładnie okleić taśmą. Oczywiście wcześniej zadbaj o zabezpieczenie odpływów i wszelkich kabli, które znajdują się z tyłu i o opróżnienie zmywarki z pozostałości płynów.

Zmywarkę przenoś jedynie w pozycji pionowej – to zapobiegnie wyciekom płynów, które mogłyby jeszcze w niej pozostać i zalania np. układu elektronicznego. Ważne jest też, by poinformować Odbiorcę o tym, żeby nie włączał zmywarki w ciągu pierwszych 24 godzin od momentu odebrania, bo jeśli zostały w niej jakieś płyny i się przemieściły, to takie włączenie mogłoby być niebezpieczne.

Przy przenoszeniu zmywarki przez klatkę schodową warto skorzystać z pomocy drugiej osoby, bo sprzęt ten jest jednak ciężki, a jeśli już musisz przenieść ją samodzielnie, wykorzystaj specjalne pasy transportowe, by nie nadwyrężać kręgosłupa.

Transport zmywarki

W aucie zmywarkę należy ustawić w pionie i zabezpieczyć pasami. Jeśli chcesz przewieźć zmywarkę w sposób bezpieczny, zleć transport firmie przewozowej. Wystaw ogłoszenie na stronie Giełda Furgonetka, opisz co i gdzie chcesz przewieźć, ewentualnie dodaj zdjęcia oraz ustal budżet zlecenia i poczekaj na odpowiedzi firm, które mogą się zająć tym transportem. Otrzymasz od nich wycenę swojego zlecenia oraz proponowany termin odbioru i wybierzesz tę ofertę, która gwarantuje najlepsze warunki. A to wszystko za darmo – wystawienie ogłoszenia jest bezpłatne, wystarczy tylko założyć konto w serwisie.

Źródło zdjęcia głównego: Depositphotos 

Powiązane artykuły